pole abielus

Started by Janar Tiidermann on Friday, February 4, 2011
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing all 12 posts
2/4/2011 at 8:35 AM

Jesus was not married, is it hard thing to read a littlebit bible?

WHICH Bible? There are versions of the Bible that do include sources to the contrary. The KJV is not the one and only.

2/6/2011 at 8:54 AM

Janar Tiidermann
Can you please give us reference to page where it is written? http://www.biblegateway.com/
Kas sa võiksid anda viite sellele kirjakohale kus seda on öeldud?
http://www.piibel.net/

2/6/2011 at 10:37 AM

Janar - ära alusta uuesti seda vaidlust.

On erinevad kontseptsioonid - oli Jesus abielus või ei.
LAs olla genis MÕLEMAL vaatel oma eluruum

Henn

2/6/2011 at 1:39 PM

Jah, elus on alati kahel varjandil koht - tõde ja vale. Seda ma ei saa kuidagi muuta. Siiski - olgem ausad, sellsit fakti piiblis kirjas ei ole, milleks seda siis sinna juurde kirjutada? Ja tõtt öelda et soovinud ma sel teemal arutelu alustada, Kirjutasin nähtavast valesse kohta. Soovisin vaid öelda mis mina usun. Olulised teemad on hoopis teised, näiteks KAS sina usud Jeesusesse kui maailma Päästajasse ja sinu pattude lunastajasse, igavese elu andjasse? Kõigile head soovides, Janar.

2/7/2011 at 7:11 AM

Piiblis pole ka otseselt kirjas, et Jeesus polnud abielus.

"KAS sina usud Jeesusesse kui maailma Päästjasse ja sinu pattude lunastajasse, igavese elu andjasse?"
Ka seda uskudes pole meist enamusele määrav kas Jeesus oli kord jumala pojana Juudamaal rännates abielus või mitte.

2/9/2011 at 1:49 PM

Janar - elu on palju rikkalikum kui kaks varianti - tõde ja vale

Kurb, kui sinu elus on vaid must ja valge

TEiseks - keegi ei kirjuta PIIBLISSE midagi juurde. KÕik see, mis siin kirjas on kirjas Genis.

Mul on hallata terve suur puu - Greeka mütoloogiast ajalooni. Kus läheb piir müüdi ja ajaloo vahel - pole minu otsustada, ega ei olegi vaja otsustada. Ja kui kreeklased on veendunud, et nende ajaloolise kuninga isa (või üks isadest) oli Zeus ja kui itaallased on veendunud, et Rooma asutajad Romulus ja Remus olid sõjajumal Marsi (Arese) lapsed. Siis miks peaks mina või sina neile ütlema, et see pole tõde.

LIsaks SINU tõele (sellele, mida sina usud) on maailmas palju tõdesid. Vana testamenti sa ju pead tõeks - või ei pea? Juudid, kellega meil on ühine vana testament ja moslemid, kellega meil on samuti ühine vana testament (väikese erinevusega suguvõsade ajaloos - aga Abrahamini (ABramini) on meie pärand ühine.

JA juudid teavad, et Jesus oli üks prohvetitest. Üks viimaseid. Aga nad teavad, et ta ei olnud jumalapoeg ega messias - sest nende TÕDE (Talmut ja muud kirjad) seda nii ei kirjuta.

KAs sa Janar TEAD, kes oli KRistus või mida ta tegi või kellega toimetas. Või sa USUS seda.

USK võib olla must valge - ma usun või ei usu.
TÕDE on aga palju värvilisem

Tegelikult on ka USK palju värvilisem. Juudid usuvad ja loevad maailma loomisest aega. JA tõsiusklikud juudid usuvad seda tõsimeeli (ka meie peaks seda uskuma)

See aga ei keela Juudi teadlastel töötada arheoloogidena ja kaevata palju vanemaid kihte kui 5000 aastaseid, loomast kvantfüüsikat jne.

Meie peaksime ju siis piibli najal ja seda uskudes pöörama ära teadmisest, millal kivi Kaali järve kukkus (hea et koolile pihta ei saanud) ning me peaks ära põlgama teadmised Rebala asulatest.

Maailm on seda rikkam, mida rohkem siin on tõdesid, mis suudavad rahulikult ja teisi segamata kõrvu eksisteerida.

Seepärast las Jesus olla Geni nii Joosepi kui Jumala poeg (Adama poolvend) ja Inimene ning Marja Magdalena hää sõber, õpetaja ja kaaslane. NIng miks ka mitte tema kaasa ning laste (vähemalt kahe) isa.

Sa ära lihtsalt kliki seda kasti (Genis on muide kümneid kui mitte sadu Jesuse kirjeid, kes ei ole Maarjaga abielus - sa saad ju neid klikata)

TErvitades
Henn

PS! Sugugi mitte uskmatu ega sugugi mitte sinu vaenlane ega vastane.

Private User
2/11/2011 at 11:33 PM

Ma just eile jäin mõttesse, mis taimeliigist oli see põõsas, mis Moosese ees põles. Janar äkki kindlasti teab?

2/12/2011 at 1:35 AM

Jaak: kahjuks ma ei tea seda liiki, aga ma olen seda põõsast näinud kohapeal.

Vähemalt seal kloostris nad usuvad ja väidavad, et see on sama põõsas

Henn

2/12/2011 at 4:30 AM

:) käisin ka seda pöösast vaatamas...hehehe...iga pöösas pöleb kui natuke aidata.ja eriti kuivas kuumas kohas.ja kas abielus vöi mitte...seeaeg kindlasti mingit erilisi pabereid ei tehtud.hakati olema ja köik.asi mille pärast ennast krussi keerata??

Private User
2/13/2011 at 10:02 AM

Väga huvitav, aitäh!

2/18/2011 at 1:13 PM

Eesti keelne tülge ütleb selle põõsa kohta "kibuvitsapõõsas". Kui lugeda seda kirjakohta siis meenub et Mooses mitte ei imestanud et põõsas põleb (see nüüd ei üllata meist ju kedagi) vaid ta imestas miks põõsas ära ei põle. Põõsas põles aga ei põlenud ära. Jumal tõmbas taolisel viisil Moosese tähelepanu. Aga noh lugege ise - 2Moosese 3peatükk. Kõigeparemat, Janar.

Showing all 12 posts

Create a free account or login to participate in this discussion