Kas Tõesti!?

Started by Private User on Wednesday, November 3, 2010
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing all 13 posts
Private User
11/3/2010 at 7:31 AM

Kuulge mningi eksitus peab olema. Sellel fotol on kujutatud ju hoopis Pjotr Tšaokovskit. Vaadake näiteks siia:

http://de.wikipedia.org/wiki/Pjotr_Iljitsch_Tschaikowski

Ainuke erinevus, et foto on peegelpildis.

Assar

11/3/2010 at 10:30 AM

Hehe, on jah.
Ma ise seda sinna ei pannud, aga selline eksitus võib vististi Googlest otsides väga kergesti tekkida. Vaat kui hea, et kellelgi on terav silm. :)

Pia

11/4/2010 at 5:43 AM

Jah, aitäh. Minu viga, oli jah googlest otsitud pilt.

11/4/2010 at 4:14 PM

Lenini pilti ei tahtnud panna we? Või Stalini lõusta?

11/4/2010 at 4:16 PM

See on ju hea mõte, lisan sugupuusse vanaema ja googlist otsin mingi suvalise rätikuga mammi pildi ja lisan juurde, miks mitte Kihnu Virve!

11/5/2010 at 5:10 AM

Vahur Valberg see siin pole DELFI kommentaarium. Siia pole vaja kirjutada kui asjaga pistmist pole.

Palun tee aga ise Google pildiotsingut nimedega Carl Friedrich Karell või Carl Karell ja vaata mitu Tšaikovski pilti sulle pakutakse...

Tsiteerin ühte lehte mis selgitab põhjuse: "Tšaikovski sündis haritlaste perekonnas. Aastatel 1850–1859 õppis ta Peterburi õigusteadustekoolis ning õppis klaverit Carl Friedrich Karelli käe all."

Veel pakutakse Dr Philipp Karelli pilte, Philipp oli Carli üks noorematest vendadest. Taas tsitaat: "Jakobsonide perekond olnud väga usklik ja vaga. Nad astunud Püha Vaimu koguduse liikmeks ja võtnud ühtlasi ka herrnhuudi liikumisest osa. Nendel oli 10 last: 4 poega ja 6 tütart. Nende nimed on: 1) Carl Friedrich, 2) Frederika Johanna, 3) Augusta Kaiharina, 4) Anna Chirstina, 5) Charlotte Helene, 6) Marie Helene, 7) Elisabeth Karoline, 8 ) Friedrich Hermann, 9) Philipp Jakob, 10) Ludvig Johann.
Jakobsoni perekond oli õige muusikaandeline, eriti vanem poeg Carl Friedrich. Juba noorelt oli ta koori­lauljaks, siis organistiks, Moskva ooperi esimeseks teno­riks ja viimaks Peterburi aristokraatide armsaks muusikuks. Temap see oligi, kes oma perekonnanime muutis Karelliks, mille ka teised omaks võtsid. Arvatakse, et see nimi Kaarel’i nimest on tekitatud. Nime muutmine sündis 1818. või 1819. a."

11/5/2010 at 10:10 AM

Kulla inimesed, see oli inimlik eksitus, ikka juhtub. Selleks me siin olemegi, et märgata ja märku anda. :)

Private User
11/6/2010 at 9:17 AM

Härra Vahur on vist pahas tujus olnud,et nõnda õelalt sõna võtab.Loodetavasti on ta nagu jumal,kes ei eksi kunagi!

Private User
11/8/2010 at 2:54 AM

Ma tõesti vabandan ja mul on piinlik, kui ma vaatan, milliseks minu algatatud teema tänaseks on kujunenud. Polnud minu eesmärk kedagi solvata või välja naerda ... Hea meelega oleks hoopis isikliku sõnumi saatnud, aga ei suutnud/ osanud välja selgitada, kes täpselt pildi lisas.

Mul on väga piinlik Kadri ja Pia ees!
Seda ma tõesti ei soovinud!

Assar

11/8/2010 at 3:09 AM

Assarile: Oh, ole nüüd!
See on mõnes mõttes ju ka avalik teema, sest see ajendab teisigi netist leitud pilte üle vaatama. Ega iial ei või ju teada, kas saame loota sinna pandud infole. Aga see on tahes-tahtmata kiireim piltide leidmise viis. Kasutan ise ka Google'it heas usus, et pildiallkiri vastab pildile. :D Teinekord ei vasta ka, no mis siis ikka. Tuntud inimeste puhul on lihtne, keegi ikka tunneb ära, et oot, midagi pole päris õige. Ja see ongi hea, kui märkame ja juhime tähelepanu.

11/11/2010 at 12:30 AM

Mina arvan ka, et Assar ei saa vastutust võtta ebaviisaka kommenteerija pärast. Eks igaüks ise teab, mis kirjutab.
"Kus viga näed laita seal tule ja aita" võiks ju ka edaspidi kehtida;).

Private User
11/11/2010 at 10:14 AM

Paneks teema lukku? Ja lõpetaks sõnadega,et mis pihta,see õpetuseks. Lihtsalt inimesed ei oska alati arvata,et netis esitatud andmed ja pildid alati tõesed pole ja hea kui keegi oskab ja tahab vigu märgata ning õigele teele juhtida.:)

Showing all 13 posts

Create a free account or login to participate in this discussion