Soovid, Palved - kas keegi saaks aidata

Started by Henn Sarv on Tuesday, December 29, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 181-210 of 9949 posts

Nojah, antud inimese õigustuseks tuleb öelda seda, et sugupuu sai ühendatud üle tema, st et palve sugupuud ühendada esitas mulle üks tema sugulastest ja peale seda, kui mina lahkelt nõus olin, oligi ta osa meie mõlema sugupuust. Kuigi jah, raskelt arusaadavaks jääb mulle, et kuidas see, et ma tema sugupuus ei ole muudaks fakti, et ma tegelikult ju ikkagi olen ta mehe poolõde, kas sugupuus kirjas või mitte. Aga no ikka juhtub, et mõnel inimesel on eriliselt raske lapsepõlv ja ega neid ei olegi võimalik ilma nende taustata mõista.

Kas need hirmu- ja õudusejutud sugupuude solkimisest tähendavad seda, et targem oleks kõik kraanid kinni keerata kuna tagantjärgi parandamine on Andrust tsiteerides "tõsine hammaste murdmise ja teritamise koht", millega kasutaja ise hakkama ei saagi, nii et sellega peab lausa Henn isiklikult tegelema? Kui palju selliseid Kaili viidatud juhtumeid tegelikult on?

Ei sugugi :)

selle pooleteise aasta jooksul on see teine suurem juhus ja puudutab suht piiratud ala puus. enamasti on vastuolulised soovid leidnud kiire ja pehme lahenduse.

KUi "kraanid kinni keerata", siis kaob geni põhiline mõnu - koostöö.

Kui keegi kontserdil tukkuma jääb ja norskama hakkab, siis ei hakka sa ju sellepärast kontserdilt ära minema.

Henn

silveri osas võtsin asjaosalistega (Mikka Rauert ja Mairolt Kakko) ühendust - ehk selgub et kaks silverit on sama isik.

Sugulased on mainitud neli sulle järgmiselt (nii et otse sinuga ühendamist nad ei vaja)

Silver Suu is Monika Jürgenson's first cousin twice removed's husband's first cousin's wife's sister's ex-husband's second cousin's husband's niece's husband's second cousin.

Silver Suu is Monika Jürgenson's aunt's great uncle's wife's husband's first cousin once removed's partner's son's ex-partner's first cousin's husband's first cousin once removed's partner's first cousin.

Juhan Laas is Monika Jürgenson's second cousin once removed's husband's second cousin's ex-husband's second cousin once removed's partner's sister's partner's father.

Reet Saadjärv is Monika Jürgenson's first cousin twice removed's husband's first cousin's wife's brother's wife's niece's ex-husband's brother's wife's aunt.

Täpsemad rajad saadan sulle otse - ei ole mõtet avalikkust sellega "koormata" :)

Tere!
Kas inimeste tagaon siin vanused ja kui on siis kas on võimalik sünniaasta umbes arvutada, et mis aastast lahutama peaks???

[url=http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1270.1.264:65]Saaga EAA.1270.1.264:65[/url]

Noh arvutada ikka võib, aga kui õige ja tõepärane on, seda ei tea kunagi. Antud raamatu puhul tuleb siis 1762st lahutada

Mul on küsimus. Kas keegi on tsensor? See tähendab, kustutab teiste kommentaare.

Mulle tundub, et inimesed ikka kustutavad ise. Mina näiteks olen siinsamas, mõni postitus eespool, kustutanud oma vastuse, kuna küsija oli sel ajal, kui ma vastasin, jõudnud küsimuse ära kustutada ja seega muutus vastus täiesti mõttetuks.

Geni foorumites saavad inimesed ainult ise oma postitusi kustutada
Kahjuks jätab Geni sellistest "märgi maha"

Nii nagu kuskil on soovitusena kirjas, tuleks aegunud ja seega asjakohatud postitused maha kustutada - algselt oli sel kaks mõtet:

* mitte ajada inimesi segadusse
* lühendada diskussiooni mahtu

Kuna mingi palve a la 'kas keegi saaks jüri küljest tema naise ära võtta' võib kahe nädala pärast anda soovimatu tagajärje, siis peale seda kui jüri küljest on tema naine ära võetud tuleks ka palve kustutada. Muidu võib juhtuda, et tekib 10 postitust teemal 'aga jüri küljes ei ole ühtegi naist' Hullem on aga, kui keegi on juba jürile õige naise külge ühendanud ja siis keegi "palve uuesti täidab"

ja loomulikult oleks tore, kui peale küsimuse, soovi, palve kustutamist selle vastused kahh kustutataks. Paraku on see alati lisatöö ja need kel palju toimetamisi, ei mäleta seda teha.

Seepärast võiks praktiseerida ka pikema vestluse foorumist välja kantimist - st kui palve täitmisega seoses tekib vajadust rohkem sõnumeid vahetada, sisi teha seda juba omavahelises mitte avalikus vestluses.

Henn

Ma tänan arutluses osalejaid. Minu vihje puudutas inimese (profiili) nn. About Me-välja või lahtrit. Kui ma sinna kirjutan, siis võiks see sinna jääda. Samas, kui keegi teine on selle isiku esimesena süsteemi pannud, siis ta võib-olla ei ole rahul minu jutuga. Siis tema kustutab selle ära. Arvan, et ma pean seda isikut iseloomustama kuidagi teiste vahenditega, mitte aga About Me-välja abil, milles igaüks võib teha muudatusi, kui selle profiili suhtes on muidugi luba antud ka teiste poolt asja muuta.

Kas keegi aitaks aru saada mismoodi see GENI leiab neid sugulusi tuntud inimestega ?
Kord oli hulk sugulasi seotud Mart Laariga, nüüd on terve rida sugulased Ivo Linnaga ja Jaan Tõnissoniga !!

Mida asjast arvata ?

Uku

Järgmisena saabub tähesadu Reet Linnaga
vt Geni all olevat menüüd "Celebrites"
http://www.geni.com/popular?page=2&ref=pf
ja mõtiskle selle üle miks on nii palju eestlasi TOP100 listis.

Minagi olen tähesaju ohver. Uudistamisega, ilma pere gruppi lisamata, sain sugulaseks Ivo Linna ja Jaan Tõnissoniga.Kahjuks olin sugulane ainult kaks päeva!Tore muidugi kui oleks selliseid sugulased, aga ei ole ju ilus ehtida end võõraste sulgedega.Täna neid minu kontol enam ei ole!?Ise ma neist lahti saada ei osanud, aga praegu neid ei ole. Vaatasin lausa kaks korda.Ma ei usu oma silmi.!!

pole midagi - tähed ikka sajavad ja teevad hea meelt
pähe nad enamasti ei kukku ja haiget teevad harva

Tiiu, sinu konto ajaloos on ilusti kirjas:

Jaan Tõnisson is Tiiu Kengsepp's fifth cousin's husband's first cousin twice removed's husband's father's ex-wife's nephew

see on siis miski kolmat järku hõimlane. Teadmiseks ka teistele, et geni taustal "lõbustab" end sellega, et otsib sugulasradu ja annab teada. PÕhjus väg alihtne - inimesed huvituvad sellest.

see 100 populaarsema isiku "mäng" on selle jaoks, et inimesed neid klõpsides saaks kiiremini vastuse neid huvitavale küsimusele - kuidas ma olen seotud. Serveris käib taustaprogramm, mis ei hakka kõigi 35 miljoni isiku omavahelist sugulust (neid oleks siis ca 10 astmel 15 kombinatsiooni) läbi mängima vaid käib rohkemklikatud isikute graafi ümbruskonda läbi aj annab teada, kellega side leiti (annab teada talle ja ta family grupile)

aga keda kevadine tähesadu häirib, sisi kuskilt notifikatsioonidest või uudiste filtrist peaks saama selle välja lülitada

Henn

jama on aga selles, et tähtede profiilide lisajad ei lisa sõnagi nende inimeste kohta, ei eestikeeli, rääkimata ingliskeeli. kogu võimalik globaalne propaganda jääb tegemata.

olen jõudumööda püüdnud seda teha
seal kuhu näpp ulatub

olen pannud lingi wikipeediasse, kui see on ja ka ingliskeelsesse wikipeediasse, kui see on. Või mingi jutu ja lildi lisanud, kui veel pole.

aga tõsi ta on - eest rahva ja ajaloo tutvustamiseks on see hea kanal

Kuna mul on family grupis umbes 100kond isikut, kelle päritolumaa ei ole Eesti. ja kuna tegemist on Big-Tree management grupiga, kellel on väga suured family grupid. Siis minu "uudised" jõuavad maailmamõttes väga laia ringini. Näen seda ise ka tagasisidest :)

Tervitades
Henn

Mul aitas Laaride-Linnade tähesajust lahti saada see, kui eemaldasin HOME vaates Family News filtrist "family tree" linnukese.

Tegelikult on see ju päris põnev võimalus - uurisin ka kunagi ajaviiteks Top100 hulgas olevaid eestlasi ja Lydia Koidula profiili lahti tehes tabas mind tõeline üllatus, kui sealt võis lugeda ''Lydia Koidula is your fourth cousin five times removed'', st. täiesti ''sininist liini'' sugulane, mitte mingi ekspartneri onupoja eksabikaasa vanatädi kellegi keegi.

(Muidugi, et kõik korrektne oleks, peaks profiilis kirjas olema hoopis luuletaja ristinimi Lydia Emilie Florentine Jannsen, aga noh, kes veel ei tea, eks see saab juuresolevalt wiki lingilt selle teabe hädapärast kätte nagunii..)

Ly :) Koidula profiilis oli see ilusti olemas ja kirjas
tõstsin selle mugavuse huvides nüüd ka Nickname alla (siis paistab paremini välja)

Ma ei tea, kui tõsiseltvõetavad sellised programmi loodud sugulussidemed on. Olen huvi pärast katsetand inimestega, nii elavate kui ka surnutega, kel on genis mitu erinevate inimeste loodud profiili. Mõne kohta, kes minuga üsna lähedalt veresugulane, pakub ühes profiilis välja samasuguse pika rea, teises näitab õiget sugulussidet, komanda kohta ütleb, et polegi miskit sidet.

@Sulg.
Kulla Sander. Täiesti vale lähenemine ja arusaam.
1. Arvuti näitab sulle täpselt seda, mida inimesed loonud on.
2. Erinevad profiilid samade inimeste kohta on ju poolikud andmed - nt üht haru pidi ema kaudu seos ja teist haru pidi isa kaudu!!! Peabki tulema erinev pilt. Alles siis kui profiilid koos- näed tervikut.
3. Ja kui Geni siiski näitab vähe nihkesse, siis tuleneb see sellest, et profiilide ühendamine on veel kuskil pooleli (nt vajab veel nelja inimese kinnitust) või pole uuendatud indeksite süsteemi. Minul nt näitas väga pikka aega ühte 5 põlve eelkäijat läbi "meretaguste sugulaste"- põhjus ilmselt selles, et varasemalt oli indeksitega nii paigas. Mina nägin küll juba otseseost ka (tulenevalt mergemisest), kuid lõplikult olid seosed muude inimeste poolt kinnitamata.
4. Geni, kui paljude inimeste poolt KOOS käsitletav süsteem vajab natuke kannatlikust. See mida Sina sisestad, ei muutu kohe "tõeks" - vaid siis kui selle on aktseptinud ka teised (süsteemselt korrastatud). PS. sama kehtib ka tahtlike ja tahtmatute " valede" kohta.

Olgu, sellist vastust ma tegelikult ootasin

Andrus Alev is your first cousin twice removed's wife's great niece's ex-partner's brother's wife's aunt's husband's second cousin once removed

Kontrollin mõne aja pärast uuesti, eks näe mis rea geni siis teeb;)

see on ju omamoodi võluv, kuidas sugulus aegamööda muutub. ma jälgin paari profiili, kuidas vaiksel sugulusahel lüheneb.

kahjuks näidatakse ainult üht liini, tegelikult tahaks näha alternatiivseid sugulusliine samuti.

Kui ma avan esikülje, siis ilmub viimasel ajal kellegi Margo Küti nägu. Ma olen kuulnud, et ta oli Linnuvabriku mafiapundi liige. Nüüd pidi ta Ameerikas peidus olema. Nii need mafioosod ju käituvad. Aga miks ma pean tema nägu igakord vaatama. Isegi minu isa näo näitamine enne seda oli üleliigne. Ma ei viitsi otsida selle jama likvideerimiseks võimalusi. Kas keegi ei tee tasuta seda asja korda? Las siis olla juba minu armsad esivanemad, aga mitte ärakaranud mafioosod.

Kuhu see "maffiooso" sul ilmub?
ehk on sul salaja väimeheks tekkinud?

Üks Margo Kütt, keda mina tean, on sinu "Margo Kütt is Olev Aits third cousin's husband's first cousin's husband's uncle's wife's niece's husband."

Ainuke pildiga Margo Kütt on "Margo Kütt is Olev Aits wife's niece's husband." - sinu naiseõe väimees (nii et palju ei pannudki mööda :))

Nii et sõpru saad valida, sugulasi ei saa - pead ta näopildiga leppima. Või siis naise õetütart noomitsema

Henn

See vennike on tree matches all. Kuidas saab seda kõrvaldada?

no siis ta ju on su hõimlane, kui mitte sugulane. kui tree matchi üle kontrollid ja see õige on, siis aktseptid selle ja kaob ta sealt nimekirjast. kui õige pole, siis remuuvid mätši ja jälle kaob. aga et ta sul sinna tree matchidesse tuleks, peab sarnane profiil sul suhteliselt lähedal olema.

no on ka võimalus puu vaates preferences all, et ei näita vasteid ehk matche

geni kollektiivse põhiolemuse järgi peaks siiski vaste üle vaatama ning otsustama, kas see on õige või mitte ning vastavalt sellele siis profiilid ühendama või vaste tühistama.

@Märt. Jah, olen täiesti nõus, aga mõned siin ei soovi oma puud liialt suureks ajada ja seega ehk ei taha, et vasteid näitab.

Showing 181-210 of 9949 posts

Create a free account or login to participate in this discussion