Soovid, Palved - kas keegi saaks aidata

Started by Henn Sarv on Tuesday, December 29, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 331-360 of 10079 posts

Tere Karmen Ruben

Private User on ise kasutaja ja ainult tema saab oma mestimise lõpule viia.
Gabrieli mestimise viis haldaja juba lõpule.
Private User - taas ise kasutaja ja ainult tema saab oma mestimise lõpule viia.

Kumb siis postitas - Karmen või Jaan?

Ma arvan, et see oli siiski Jaan Ruben.

Mariann Rammo - Need millest sa räägid on nn ootel mestimised. Mestimised viiakse lõpule niipea kui mestimisse liitub isik kellel on õigus see lõpule viia. Kui mestitav "paar" on avalikud saab lõpule viia isik kes on mõlema haldaja koostööpartner (hooldajad - Curators - saavad neid mestimisi teha ilma koostööta). Kui mestitav "paar" on privaatsed saab lõpule viia vaid isik kes on mõlema haldaja pererühma liige. Kui üks avalik ja teine privaatne on taas nõue ühe haldaja koostööpartner olla ja teise haldaja pereühmas jne. Kui aga üks mestitav on ise kasutaja siis on STOPP - kas oodata ära millal kasutaja oma "klooni" endaga liidab ("talveuni" võib väga pikaks kujuneda) või (kui vanemate, laste või õvede kaudu puud nagunii juba seotud) on tihti mõttekas see mittekasutajast "teisik" lihtsalt ära kustutada (üks väheseid juhte kus Genis kustutamine õigustatud on), kustutada saab muidugi vaid haldaja või pererühma liige.

Jaksu

Lauri

Mariann Rammo - lisategevuste all olev mestimine tundub suhteliselt "värske" asi olevat genis. Ise avastasin ka selle üsna hiljuti ja olen kasutanud sedasi.

Kui minu hallatavale mr X profiilile eksisteerib kellegi teise hallatav sama isiku topeltprofiil, siis otsid selle kellegi teise hallatava topeltprofiili nimeotsinguga üles ning leitud profiili lisategevuste alt "mesti see isik" valides kirjutad vastavasse otsinguaknasse enda hallatava Mr X nime ning pressid nuppu "võrdle profiile". Nii peaks saama mestimissoovi haldajale edastatud.

See mestimise nupp on jah suht' uus asi.

Lisaks Erki öeldule...
Kui kumbki pole Sinu hallatav, siis pruugib vaid mõlemad isikud nö läbi käia (teed lahti ja vaatad) ning otsinguaken võimaldab viimati vaadatud isikud mestimiseks valida. ;)

Jaan ja Karmen :)

Aadu lapsed ja lapselapsed on korda tehtud

Henn

Kas kellelgi on võimu aidata?

Selline mure, et Saaga teeb täiesti arusaamatuid ja kahjulikke muudatusi oma ülespandud materjalis. Vana mikrofilmiskanneering asendatakse digifotoga, mis võib küll tunduda kenavärviline, aga uurimistöös ei kannata oma kehva kvaliteedi (peenemad kirjad-numbrid täiesti loetamatud) tõttu MINGIT KRIITIKAT. Näidislehekülg Haljala koguduse "moodsast" personaalraamatust:
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1224.1.252:75

resolutsioon on sellel 2000x1333 pikselit, vana versioon oli 5568x4048. Räigest jpg. kompressioonist pole mõtet kirjutadagi - uus fail on vanast KÜMME KORDA VÄIKSEM!

vaat niisugune suur mure

Mida arhiiv ise selle õigustuseks kostab?

Jama lugu - need on tõesti nagu 3 MP digiseebiga tehtud.

Ma kirjutasin Saagale - eks paista, mida ja millal nad vastavad.

Eile just vaatasin ka seda "moodsat " personaalraamatut. Varem oli ju ometi 1904-1938 personaalraamat normaalne. Mul on mõnede isikute juures Saaga lingid alla pandud ja eile märkasin, et just selle raamatu link ei avane. Teatab, et lehekülge ei leitud. Ja see viga pole mitte ühe isiku juures vaid kõigi juures, kus sama raamatu link lisatud. Kas see varem olnud raamat on siis maha võetud ja sama raamat nüüd uuesti väiksemalt ja värviliselt pandud?
Jüri, palun andke teada, mis vastatakse selle kohta.

See uus ja moodne pilt seal Saagas on jube...mitte midagi ei loe välja...hakka või 28-aastaselt arvama, et silmad vanaks jäänud on...

Saaga pole vastanud, aga igatahes nad midagi on teinud - nüüd on pildiresolutsioon 5616x3744 px ja tuleb tunnistada, et kohati on arusaamine parem, kui vanas versioonis. Ainus kurb asi on, et vanad ja uued lingid ei lähe kokku:(

See ei ole mitte kurb vaid katastroof. Kui nad kavatsevad kõigi raamatutega nii teha, siis on kogu mu kolme aasta töö vastu taevast. Kõik need exceli tabelid... Aga pilt on tõesti hea.

Linkide muutmine on mujalgi kombeks..
Siin nüüd palju rohkem andmeid leitavad
http://okupatsioon.ee/et/search-menu?searchword=&ordering=&...
aga varasemad lingid küüditatute andmetele (neid ka siin Genis mitmel pool kasutatud) ei toimi enam ükski.

@Maili Tapu
Ega link polnud kopeeritud aadressirealt?

SAAGA "Nipid ja nõuanded" punkt 4. Kuidas on õige kopeerida viidet pildile http://www.ra.ee/dgs/guide.php?tid=0&iid=&tbn=1&lev=&am...
Lõpuosas on kirjas: NB! Ainult selliselt kopeeritud lingi puhul on tagatud, et see toimib ka tulevikus, sõltumata tehnilistest uuendustest veebikeskkonnas.

@Jüri Lainevoog
Kas "lingid ei lähe kokku" tähendab seda, et kaadrid ei kattu?
Tuleks alati kirjutada ka säiliku lk (ei kattu alati kaadrinumbriga).

@Maidu Leever

Link, mis enne jutuksolevas raamatus viis lehele 59, annab nüüd lehekülje 50 (proovisin). Erinevus minu arvates võib tulla sellest, et vanadel mikrofilmiskanneeringutel osad lehed olid pildistatud topelt ja sellest tulenevalt oli kaadripilte rohkem, kui lehekülgi. Õnneks mul on kogu kraam ka pildifailidena salvestatud - säält saan alati raamatu lehenumeratsiooni vaadata.

Maidu Leever!
Kopeerin just nii, nagu selles juhendis, mitte aadressiribalt. Nüüd vaatasin uuesti ühe isiku juurest ja proovisin taas seda linki avada, tuli vale lehekülg. Isegi roheline ruuduke on olemas, mille varem nime ümber tõmbasin aga kuna vale lehekülg siis muidugi selle inimese nime sealt ei leia. Vaadake Madis Niinperki juurest alumist linki, leiate tühja rohelise ruudu vaid: Madis Niinperk
Eks mul tuleb nüüd õige lehekülg üles otsida ja uuesti panna. Õnneks on see personaalraamat nüüd paremini loetav.

Madis Niinperk on nüüd leitav 3 kaadrit eespool. Nihe on tekkinud ilmselt tõesti sellest nagu Jüri eespool kirjutas. Eks see tekitab kasutajale palju ebamugavusi. Siit ikkagi soovitus ka üles märkida säiliku leheküljed/lehed. Nagu näiteks: Leenu Kukk

Saaga linkide viga on jah selles, et kui nad lisavad sinna raamatusse mõne lehe juurde (kui on näiteks mõni leht enne vahelt ära jäänud) või kustutavad ära siis sellest lehest edasi olevate lehtede kaadrinumber muutub.
(näiteks kui lisavad mõne lehe juurde siis tuleb sealt edasi olevatele kaadrinumbritele 1 juurde liita ja siis jõuab õige kaadrini)
Selle pärast on igasuguste indekseerimistel ka tahetud, et lisaks kaadri numbrile pannakse kirja ka lehekülje number.

Private User eks ta muidugi on õige märkida ka lehekülg, aga siis läheb see niigi aeganõudev tegevus veel aeglasemaks...

Samas kaadri numbri lisamisel ma mõtet ei näe, sest see sisaldub nagunii lingis. Näiteks lingis http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1244.1.159:34?89,362,1557,112,0 tähendab nr 34 kaadrit number 34. Saaga avalehelt on võimalik viitekoodi EAA.1244.1.159:34 kasutades minna otse soovitud kaadrile.

Kas keegi õpetaks, kuidas lahti ühendada valesti mestitud profiilid? Praegu näitab mestitud profiilil kahtesid vanemaid. Tahaksin ise teha seda lahutamist, aga ei ole leidnud õpetust.
Praeguse seisuga nii, et mestitud isikute õdedel-vendadel on õiged vanemad, lapsed peaksid olema kõik ainult ühe mestitud isiku küljes (see osa peaks ka olema ok). Mida nüüd teha edasi ? Marie Daniel

@Annika Mängli
minu meelest peaks saama nii:
puuvaates Marie Danieli kaardil peaksid saama vajutada (all) "muuda" ja seejärel avanevas aknas valid TAB "sugulussidemed" ning seal lihtsalt valid õige vanematepaari.

Valisin Marie Danielile õiged vanemad, aga mestitud Marri Mängli on nüüd kadunud ja otsinguga välja ei tule. Puuvaates ka õiges kohas teda näha ei ole. Marie Danieli profiilis muudatuste all kus on kirjas
"Mati Alla mestis isiku Marri Mängli isikuga Marie Daniel. "
Kui minna sealt Marri Mängli lingile siis kuvatakse endiselt seda konflikti akent, et andmed ei lähe kokku.

Kui on rohkem kui ühed vanemad, siis tuleb vajutada puuvaates kollasele kolmnurgale ja sealt 'assign parents' alt valida õiged vanemad.

Mul tuli see: http://www.geni.com/merge/resolve/6000000004024697262
sealt tuleks siis õiged andmed valida ja ära salvestada?

Ja teise Mari pead vist ikka uuesti tegema. Juba mestitud isikute tagasi kaheks tegemine pole minuteada võimalik.

Nii, Mari...kui sa ütled mulle, mis on õige info, võin korda teha

@Annika Mängli
sa pead arvestama, et otsing ei hakka kohe õigesti tööle, siin on mingi tehniline aspekt... minu kogemus ütleb, et teinekord tuleb isegi nädalakese oodata, enne kui muudatuse tagajärjel kõik õigesti hakkab paistma.
samas muidugi on võimalik, et valesti mestitud isikuid lahti ühendada polegi lihtsureliku võimuses ja mõni IT-guru peab aitama -
ma arvan, et Jaak Tulbi abipakkumine oli mõeldud, sulle, mitte Marile;)

@Vaike Murumets
See kõik on mulle ammu teada. Teeme selle ka neile lihtsamaks kes ei tea :-)

Showing 331-360 of 10079 posts

Create a free account or login to participate in this discussion