Soovid, Palved - kas keegi saaks aidata

Started by Henn Sarv on Tuesday, December 29, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 271-300 of 10079 posts

Infoks ühest segadusest puus

Heinrich Kaljuvee ← Prunsvelt

alanejate sugulaste Gutmanite profiilidega seoses.

Jaanus Luuse Mis seal täpsemalt on? Osa lapsi ja lapselapsi on küll topelt aga need on mitme haldajaga privaatsed kuhu mul ligipääsu pole (nad peavad ise puus kollased kolmnurgad lahendama).

@ Lauri Kreen ega midagi hullu vist polegi. Aint, et puu näeb selline kuhjunud välja. Profiilid osaliselt üksteiseotsas osaliselt ja ma ei sattunud nägema ühtki kollast kolmnurka aga ju ma siis samuti ei pääse nendele ligi.

Uhh - see on ikka paras segadus
seda lappida, ilma KÕIGI osapooltega peresuhtes olemata ma küll ei oskaks

LISaks on seal palju nn valeühendusi, mis ei luba topeltkaasasid mestida

Seega PRO on samuti vajalik seal

Henn

Kas PRO näeb nimede otsingutel midagi enamat kui tavaline kasutaja ?

Näiteks on Madle Toater (Lind) Madle Toater
Sarnaste nimede otsingul tal sarnaseid nimesid pole. Ainult prfiili lehel on "1 match in other trees " ja ainult PRO pääseb otse vaatama kes see selline on ??

otsingus ei tohiks Pro'l eelist olla ... minu teada ...

Viitad Vaike Murumetsa sisestatud profiilile, sellel on sarnasus (s.t. see "match" viib selleni) su enda sisestatud profiiliga: Madle Kopliko.

Private User PRO ei saa leida rohkem kui Genis on.
PRO saab kasutada paljusid laiendatud otsingu filtreid ja tingimusi it täpsustada tulemust (näiteks otsida surnud mitte-kasutajat kelle eesnimi on Mari ja kelle isa on Juhan ning vend on Paul).
Viidatud Madlele pakutakse PRO jaoks
Madle Toater
ja
Madle Kopliko
mestimist - võivad olla sootuks erinevad.
Mõlemad on nii PRO kui ka mitte-PRO jaoks leitavad siit 6-e hulgast:
http://www.geni.com/search?group=everyone&names=Madle-Toater

Jaksu

Lauri

Kokkulangevus on selline:
http://www.geni.com/merge/compare/6000000009565137099?return=match;...
http://www.geni.com/search?names=madle+toater annab vastuseks praegu 6 profiili, otsija staatusest see ei sõltu. Otsingus on Pro eeliseks vaid filtreerimise võimalus (laiendatud otsing).

Tänan kõiki abi ja info eest !

Tegusat algavat nädalat

Rene

Mariann, tee profiilid (ajutiselt) avalikuks, sest muidu näitab "Error
You don't have permission to view this page" kokkulangevuste puhul.

Tere,
proovisin, ma muidugi rumal tehniliste asjade koha pealt
Karl Sarv:
Karl Sarv
August Sarv:
August Sarv
Anna Toom:
Anna Toom

Kas nüüd saab vaadata?
Mariann

Otsingus ei ole PRO-l mingeid eeliseid ega teistsuguseid andmeid
ka profiile või puud vaadates näeb PRO sama pilti

AINUKESED eelised, mis PRO-l on
1) PRO saab otsida kokkulangevusi (link leidsime kokkulangevad või luubimärk puus). Teised peavad piirduma nimeotsinguga. Sellega koos näevad PRO-d ka eemaldatud sarnasusi ja saavad valesarnasusi eemaldada-kinnitada

2) PRO saab lahti ühendada valesidemeid. TEised saavad lahti ühendada vaid siis, kui puu "katki ei lähe". Kusjuures katkimisemise üle peetakse arvestust suht lähiümbruses.

LIsaks - kui on mingi probleem ja tuleb saata abikeskusele mingi soov palve või küsimus, siis PRO-del on seal abikeskuses eelisjärjekord

Ja loomulikult PROde peamine privileeg - nad näevad sugulussidemeid, mis ulatuvad pereringist kaugemale. See on vist ainuke tõsiseltvõetav eelis, mis PROdel on

Henn

3) Laiendatud otsingu kasutamise võimalus

Mari Väina Tegelikult PRO jaoks:
3) Laiendatud otsingu mugav KOOSTAMISE võimalus

Juba koostatud otsingurea võib PRO anda ka teiste kasutada... toimib

Mariann Rammo väga tihti (liiga tihti) pakutakse PRO-dele kokkulangevustena täiesti erinevaid isikuid näiteks Jaak Sarv kelle ema on Ann ja isa on Mart - kusjuures perenimed on tihti täiesti erinevad...
Need sinu juhtumid olid kõik sellised olematud kokkulangevused.

@Lauri Kreen: Tänan, kahtlustasin seda ise ka.

Tere.

Minul on sellised küsimused, esiteks millised õigused on hooldajal ja teiseks kui ma ei eksi siis kellegi profiilis nägin mingit märki mille tähendus oli vist võtmeisik, äkki viitsib keegi asja lähemalt selgitada.

Hooldaja - Curator on lisaõigustega kasutaja
http://wiki.geni.com/index.php/Curators_--_and_how_YOU_can_help

Lisaõiguste alla kuuluvad kõikidele avalikele kirjetele ligipääs (sõltumata koostööst), võimalus isikut võtmesikuks (MP) teha - MP-d omakorda võistlevad populaarsete edetabelis. Veel saavad hooldajad isiku (mittekasutaja) andmed lukku panna (et teda keegi muuta, kustutada ja mestida ei saa), lisada andmete juurde nn hooldajateateid, omavad ligipääsu hooldajate aruteludele ja ka spetsiaalsetele mestimise ja zombide (taaselustatud ammusurnud isikud) otsimise abivahenditele.
Saigi vast enamik asju kirja pandud - las Henn Sarv, esimene eesti hooldaja täpsustab kui miski mainimata jäi.

Loe ka:
http://www.geni.com/discussions/81433
http://www.geni.com/discussions/90934
http://wiki.geni.com/index.php/Curators_on_Geni
http://www.geni.com/discussions/80381

Lauri luges kõik peaagu üles

veel on hooldajatel võimalik liituda suvalise projektiga ja ennast suvalisest projektist välja arvata.

peamine "eelis" on ligipääs kõigile PUBLIC profiilidele võimalusega neid korrastada ja mestida

lisaks võimalus muuta PUBLIC profiiliks suvaline profiil, millel pereringis (lähemal kui 4 põlve) pole ühtegi haldajat. See annab meile võimaluse "surnud" ja "mahajäetud" puuharud elule äratada.

veel on meil paar tööriista, mida me saame vajadusel käivitada (toimingud ise tehakse serveris) - zombi killer ja korduvate partnerite püüdja.

Zombid on kuskil ajaloolis puus "elusaks" unustatud isikud ja/või kasutajad. Korduvad partnerid on kui kogemata mestimsie tulemusena jääb kahe isiku vahele kaks abielu ja seepärast ei saa normaalselt lapsi õige vanema alla määrata.

Igatahes võin omalt poolt öelda, et kuraatori staatusega kaasnevad "kohustused" on suurusjärgu võrra suuremad kui "õigused"

Henn

MP - ehk master profile - põhiprofiil
roheline märge inimese nime juures

võimalus kuulutada mingi profiil "õigeks"

MP puhul on plokeeritud kahe samasuguse kokku mestimine. KA ei saa MP-d ja kasutajat kokku mestida.

LIsaks MP-le on veel lukustatud MP. Sellisel juhul ei saa keegi peale hooldaja seda muuta (sõltumata koostööst ja haldusest). Küll aga on võimalik lisada selline lukustatud MP mingisse projekti - sel moel saab delegeerida MP-de muutmisõigust projekti liikmetele (delegeeritud hooldajad)

Koos MP-ks muutmisega või ilma selleta saab profiilidele lisada hoiatusi. Hoiatus ilmub alati mestimisel võrdlusaknasse ja vastava isiku profiilivaatesse. See aitab vältida vigaseid mestimisi.

KOgu see MP-de värk on hooldajate käsutuses.

Oluline veel ka lisada, et populaarsete sugulaste arvestust peetakse AINULT MP-de osas. Sellest ka minu kirg meie kultuuri ja ühiskonnategelasi MP-deks märgistada ja ka üleskutse neid "läbi klõpsida" (viimane sellekohane teavitus taas eile alustatud vestluses:

http://www.geni.com/discussions/90934

)

Henn

Tänud vastuste eest. Aga kuidas saaks eemale peletada kodumaiseid ja meretaguseid tegelasi kes tulistavad puusalt mestimistaotlustega, äkki ma sooviks ise oma sugulastega suhelda ja harusi kokku ajada.

Sass

Lp hr Sass ehk Private User. Oma sugulasi võite ise koos oma harudega individualistlikult kokku ajada oma kodus ruudulises vihikus. Genis on ... Geni kombed. Ja nende vastu te ei saa. Mestimistaotluste tulv tähendab et on mida mestida - järelikult olete osalt tühja tööd teinud ja topeltisikuid Genisse sisestanud.
Ega neid mestimistaotlusi tõrjuda ei saa ega tohigi, hoopis üle tuleb vaadata ja kui asi õige siis heaks kiita. Kui teist nad rippuma jäävad teeb mõni pererühma liige nad nagunii ära.

Jaksu ja püsivust selles töös

Lauri

Milleks inimesi, kes vabatahtlikult enda abi pakuvad ja aidata tahavad, eemale peletada?

Tere Lauri. Kaldun siiski arvama et isegi Genis on võimalik "Geni kombeid " parandada. Enne tulistamist võiks näiteks sõnumi saata ja asja arutada. Mingitelt Ameerika ja Norra tegelastelt seda vist oodata ei maksa ja ma ei saa üldse aru kuidas topelt profiilid siinpool lompi neile korda lähevad. Ei meeldi mulle selline suhtumine, ei meeldi.

AK: lihtsalt sulle ja teistele infoks

Geni üks missioon on saada suur ja terviklik puu. Meie oleme oma suguvõsadega üks (ja üsna arvestatav osa sellest)

MÕned head inimesed on selle missiooni täitmiseks leidnud lihtsustused ja abivahendid. Selleks on automaatsed scriptid, mis kammivad puud ja analüüsivad kokkulangevusi. NIng kindla veendumuse korral algatavad mestimise (avalike profiilide puhul lausa mestivad need ära)

Nii on tekkinud sellised mestimis"robotid", kes esinevad neid käivitanud isiku nimel.

Ma jätan oma arvamuse neist scriptidest oma teada (ise ma neid scripte ei kasuta - põhjusi palju). Mul on tehtud oma scriptid, millega ma oma tööd kiirendan (näiteks kui on vaja 78 duplikaati kokku panna, et ma siis ei peaks seda käsitsi tegema

Igatahes, kui mingid väljamaalased sinu sugupuus mestimistaotlusi saadavad, siis ei ole see tingitud nende erihuvist sinu sugupuu vastu vaid pigem automaatse toimimisega.

Anname siis neile andeks ja kasutame nende abi. Seal, kus privaatpuud, nad niiehknii midagi tarka teha ei suuda muud kui algatada mestimisi.

Henn

AK...mis kasu on sugupuu tegemisest, kui isegi "haldaja" nimi Geni poolt on muudetud algsest. Minul siinsesse usku pole, ma ei saa hallata ei oma lisatud, ega teiste segadust kontrolli alla saada ehk parandada. Üks suur jama ja privaatsusest ei tasu mainidagi. Edu kõigile.

Private User Kuidas seda "kui isegi "haldaja" nimi Geni poolt on muudetud algsest" mõista?
Tooge näide. - Kui ma asjast õigesti aru saan räägite te vist näiteks juhtumist kus teie lisasite Genisse isiku Jaan Tamm, kelle isa on Tõnu Tamm ja ema Jaana Tamm (Saar) ja teie olite ainus haldaja. Isikule te muid andmeid panna ei teadnud ja ka fotot ei lisanud. Nüüd aga leiti Genis selle teie Jaan Tamme teisik (topeltkanne kus ka vanemad samad jne - tegelikult ka tõeline topeltkanne). Ja see topeltkanne oli oluliselt täiuslikum oli sünniaasta, olid lapsed ja abikaasa, oli foto jne.
Kui nüüd need 2 Jaan Tamme mestiti siis jah teise haldaja jäi põhihaldajaks ja teie jäite uuele Jaanile vaid kaashaldajaks.
See on ju täiesti normaalne lahendus Genis.

P.S. Milline privaatsus või selle puudumine teid häirib?

Miks kõik arvavad et oma samovariga on vaja Tuulasse tulla ja et oma teekeetmisviis on see kõige õigem mida teised kõik kasutusele võtma peavad? Mis ajast Genis osalemine kohustuslik on...

ÄRGE KÜSIGE MIKS - KÜSIGE KUIDAS.

Lauri

Minu arvates on ka see hea,kui on veel keegi,kes teab suguvõsa andmeid täiendada.Mis selles siis halba on ja kui tahate suurest egost või teab veel millest ainuhaldaja olla siis on mõttekas seda hoopis mingi oma programmiga nikerdada või hoopis paberile panna-kas jälle see eestlaslik kadedus kõike ise omada või mis???

Private User - alati saab ju küsida primaarset haldamisõigust endale, kui tunned, et just SINA pead olema nende ainu haldaja!

Merike, olen teiega samal arvamusel. On veel teisigi eetilisi väärtusi, nagu õiglus ja õigus.Siin nagu kehtiks reegel :" Kes ees see mees"
:

Showing 271-300 of 10079 posts

Create a free account or login to participate in this discussion