Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 2881-2910 of 2984 posts

Sain küll.
Ei lugenud aga välja, et nüüd hakatakse profiile sulgema.

Kuidas saab nüüd profiile avalikustada, kas ainult läbi kuraatorite?
Ise ma ei julgegi enam, Kuigi olen haldaja ja kaashaldurid on koostööpartnerid on siiski lähisugulase profiil privaatseks muudetud. Kas kõik teised haldajad peavad ka profiili avalikuks märkima et ta avalik võiks olla?
Varsti on siis isa, ema, vanaisa ja vanaema profiilid ka privaatsed ja mina avalikustamist ei näegi sest olen surnud selleks ajaks kui 150a. möödas on.
Läbi mestimiste tuleb aga profiilidele haldajaid juurde kes kõik ei pruugi nõus olla avalikustamisega ja nii hakkab see avalik/ salastatud trall pihta.

Kõik mida lubab PRO-l teha on jätkuvalt teostatav. Ka surnuks ja avalikeks märkimine. Tuleb vaid suhelda haldajatega et ei esitataks kaebuseid (tehti ilma minu teadmata, ta pole ju minu pererühmas).

Oma lähisugulased teeb iga haldaja just nii lähedale avatuks kui tema tundlikkus lubab. Siin Geni ei sekku. Privaatseks märgitakse hetkel vast neid kes muudeti avalikeks hooldajaõiguseid kasutades (spetsiaalne käsk (jätab jälje)) ilma haldajale kirja või taotlust saatmata.

Kas ma võin siis ka "Customer Service " kohtusse kaevata, et ta minu lähisugulase ilma minu loata privaatseks muutis?

Ma ju maksan neile ja mitte selle eest, et nad vastu töötaksid.
PRO aegub 13 päeva pärast ja olen suure dilemma ees kas üldse jätkata?

Jah kui sinu surnud lähisugulane ilma sinuga suhtlemata muudeti Geni poolt privaatseks saada kindlasti kaebus Genile. Juhi tähelepanu et sinu PRO lõpeb pea ja sa ei soovi just sellise käitumise pärast enam oma PRO makset pikendada...

Hetkel moodustab kahjuks suure enamuse andmevastuoludest see, et täidetakse English väli ja siis lisatakse eesti väli ja täidetakse nad erinevalt....

"eestikeelseid" nimesid (lisa valik eesti) pole mõtet Genisse kanda üldse kui nad "välismaistest" ei erinenud. Ainult mõnel väliseestlasel või välismaal töötanud isikul on erinevad nimekujud kodus ja võõrsil. Erinevalt USAst loetakse ka kõik täpitähtedega ladinatähestikulised keeled meil ladinatähestikulisteks ja mingit English vs mitte-English vahet ei tehta...

Mul on ja on olnud üsna mitu töökaaslast kelle nimedes esineb Õ, Ä, Ö, Ü või isegi Š ja Č. Pole mitte kunagi näinud et nende passis, visiitkaardil või ka ametliku e-kirja signatuuris oleks erinev nimekuju sisemaiste (Eesti) ja välismaiste (nn English) kasutajate jaoks.

Ladina tähestik pruugib eri keeltes väga palju erinevaid lisamärke, arvuti ja Unicode toetab neid kõiki, ma ei pea oskama neid hääldada kuid isikule kirjutades ma neid (näiteks: Å À Ã Â Á Æ Ą Ç Ć Ĉ Ð È Ł I Ë Ę É Ĝ Ğ Ï Ĵ Ì Ń Ñ Ó Ô Ø Ò Ś Ŝ Ĥ Ș ß Þ Ş Ŭ Û Ù Ź Ź Ż jt) kasutan küll.

Täna on mu teavitusribal "Sinu Geni Pro tellimus aegus täna".
Eile oli seal, et aegub kahe päeva pärast.

Äkki ei olnud see eile ja magasin ühe päeva maha?

Ajanihe on Ameerikaga.

Möödunud aastal võttis Geni automaatselt PRO maksu mu kaardilt maha. Kirjutasin veel siin, et kas nii see käibki. Minu nõusolekuta võetakse raha maha.
Panga väljavõtte järgi võtsid nad raha 23.jaan.2021.
Järelikult ei maganud ma päeva maha vaid Geni röövib.

Mõelge ise, kui kõiki kasutajaid kahe päevaga lüpsta.

Private User - kui sa oma Geni tellimust ise ei lõpeta ja oma krediitkaardi andmeid enne maksetähtaega ei eemalda või su kaart enne uue makse tähtaega ei aegu siis just nii see käibki. Loe lepingu tingimusi. Täpselt sama on MyHeritage, Ancestry jt.
Alati peab ise eemaldama / lõpetama kui ise ei soovi.

Kui tuli eksitav teade siis see võib olla pankade ja meie ajavahe tõttu.

Lauri jah ma sain möödunud aastal targemaks ja eemaldasin kaardi andmed. Kuigi seal oli siis ka aknake kuhu linnukest pannes pikendati kontot automaatselt.
Möödunud aastal ma seda ei teinud, kuid ikkagi pikendati kontot minu nõusolekuta.
Kirjutasin sellest ka aasta tagasi samas arutelus lehel 95.
Siis broneeriti mu kontolt raha 20.jaan. Panga andmeil said nad ülekande 23.jaan.
Sealt siis ka see ajavahe.
Teavitusmeeskond arvas, et mu PRO konto lõppeb 23.jaan. kui said ülekande.
Maksukogujad aga blokkisid PRO peale 20.jaan. kui nad viimane kord mu raha bronnisid.

Tundub, et nad ei tee koostööd ja ei tea isegi kuidas õigem oleks.

Mis on juhtunud profiili muudatustes avaneva tabeliga?
Kas süsteemi prohmakas.
Midagi ei saa enam aru.

Private User Mis mõttes? Kas ei avane?
Kui on väga palju muudatusi tuleb (alati) valida ajateljelt mida soovid võrrelda, sama nagu lisateabe muudatustega.

Avaneb küll aga muudatuste kolm tulpa; praegune väärtus, muudatus ja eelmine ei sisalda andmeid vaid igal real (10 rida) on tulba nimetus/pealkiri.
Andmed oleks nagu lõpus kolmes tulbas, millel pole nimetusi/pealkirju.

Jah just nii ongi paljude muudatustega kohtades. Valid hiirega 2 raadionuppu (eri kuupäevad ja võrdled sisusid).

Tulbas Praegune väärtus ei ole ju kirjas inimese Tiitlit, Eesnime, Lisanime, Perenime, Sünninime, Järelliidet, Kuvanime, Sünnikohta, Surmaaega. Terve tulp on täis kirjet Praegune väärtus. Tulp Muudatus on täis kirjet Muudatus ja tulp Eelmine on täis kirjet Elmine.
Siis tuleb kolm tulpa, mis on ilma selgituseta, millise väärtuse juurde nad võiks kuuluda.

Eesnimi on praeguse väärtusena: Praegune väärtus, enne muudatust oli eesnimi Muudatus ja eelmine eesnimi oli Eelmine. Siis tulevad kolm nimetut tulpa kus on nimeks Liis, Liisa, Liso.
Miks ei ole need kolm nime õiges tulbas? Väga veider.

Private User vali sealt kahest veerust hiirega 2 raadionuppu (täppi) eri aegadest (üks ülaltpoolt ja teine altpoolt) ja vajuta ülal olevale kastile: võrdle...

Mis uued märgikesed on ilmunud profiili nime juurde?
💕 Kristina Poopuu

Vastan kõigile

Geni toetab nimede väljal Unicode koderimistabelit täies mahus, ehk saab lisada igasuguseid ilustusi ֎ ۩ ۞ ꙮ ꙳jt. Liigsete "kellade ja vilede" lisamist aga ei peeta Genis heaks tavaks.
Samas nn kaksikute märgi ♊ võtsid enamus omaks.

Mina olen olnud Genis näiteks pikka aega nimega - 𝕷𝖆𝖚𝖗𝖎 𝕶𝖗𝖊𝖊𝖓 - ja see häiris paljusid (kes fraktuuri ei oska) ja koguni nõudis Genilt puuvaate ringi tegemist (seal polnud vist nimeväljal algselt kõik lubatud).
Oli ka (või on siiani) suguvõsa Noot kes pruukis perenime asemel: ♪ või ♫
On ka siiani vist kasutaja ﬡ (vähemalt FB kontos)...

Palun levitage oma pererühmas ja Geni tutvusringkonnas (eriti aga uute Geniga liitunute hulgas) seda maagilist linki mis Geni eestikeelseks muudab:

Minuga on asunud viimasel ajal suhtlema väga paljud Geni kasutajad (ka enne 2019 liitunud) läbi Messengeri, FB ja Gmaili - väites, et nad ei oska piisavalt inglise keelt. et Geni kaudu ühendust võtta ja abi küsida...

Igal lehel jaluses on see kujul "eesti" ...

Minul on viimasel ajal tihti tekkinud tõrked Saagas olevate lehtede avamisel, s.o. leht avaneb osaliselt ja lõpuks sulgub hoopis. Kas see on ainult minu probleem või on see üldisem?

Jüri Rebane RA / Saaga on aastaid väitnud, et probleem pole neis ja pigem kasutaja ühenduskiiruses / ribalaiuses (ja ka brauseri ning arvuti vabas mälus).

Soovitati Saaga eelistustes seada:
a) Kasuta ettelaadimist
b) Määra piltide suurus vaikimisi - (näiteks ca 70%)
minul see eriti olukorda ei muutnud

Kasulikkes allikates.... ei tööta Tartu kalmistute andmebaas

Tuleb veateade Esines tõrge
Rakendust Map Series ei eksisteeri või see pole kättesaadav.

Mina sain küll Tartu kalmistute andmebaasi täna tööle. Aga see andmebaas on küll üsna õnnetuke välja mõeldud, selle harva kasutajana pusisin tänagi üksjagu. Kadunukese andmed sain viimaks kätte kalmistu plaanil olevale platsi numbrile klikkides, kuigi otsisin ees- ja perekonnanime järgi.

Jüri Rebane, Lauri Kreen.
Küll aga saab Saagas olevate lehtede avamisel tõrkeid ära hoida, kui

a) valge laadimata riba tekkimisel mitte hiirt liigutada, vaid oodata ära, kui laadimine lõppes;

b) TÜHJENDADA (valikuliselt, st ebaolulises osas) brauseri HISTORY, selleks ekraani ülal paremas servas ˇˇ3 punkti vertikaalseltˇˇ, avanevas menüüs liikuda hiirega History peale, seal avaneva viimaste avatud tehtede kohal ülal klikkida kogu History avamiseks, edasi juba hiirega märkida, millised lehed kustutada (lohista palju lehti korraga kokku!), Kustuta.

Kustutan endal perioodiliselt lehitsemise ajalugu, eriti kui hakkab venima lehtede üleslaadimine. Kui ajalugu ei ole üle koormatud, ei tekigi minul kunagi üleslaadimise probleeme.

Mul ei avane isegi profiilidele Lauri Kreen poolt lisatud lingid hauaplatsile.

Private User - millistele?
Haudi?
Tartu Kalmistud?
Saaremaa kalmistud?

Showing 2881-2910 of 2984 posts

Create a free account or login to participate in this discussion