Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 2761-2790 of 2995 posts

Randel Vuks - Ükskõik kas nimed lisas kasutaja või (nagu teie juhul) Geni rikkis automaat, siis neile kelle Geni töökeeleks valitud eesti keel kuvatakse seda nimekuju mis eesti keelses versioonis (kui seal mõni nimi täitmata mis English versioonis täidetud, siis need võetakse sealt.
Kui kasutaja Geni keel on Englis US või mõni muu (aga mitte eesti) siis kuvatakse talle ainult nimeväljad English UK osast.

Randel Vuks - ma saan täiesti aru teie probleemist. Et teatud juhtudel tekitas Geni uute isikute lisamisel neile täiendavaid või lihtsalt vigaseid nimesid. Minu mure on, et muudatustes pole sellest (Geni poolsest tegevusest) jälgigi, ehk neid on seetõttu peaaegu võimatu leida ja ka muudatusi tagasi võtta. Jätkake oma nõudmisi ingliskeelses arutelus (nagu ma aru saan puudutab see bug enamuses Geni inglise keeles kasutajaid).

Private User - kas saate mulle tuua mõne näite kus (isikute lisamisel vms) Geni ise järsku eesti keele pealt inglise keele peale lülitub?

Jah ma tean, et isikukirjes muutmise sees on nn + juhtumid (lisa sündmus, lisa lahutus vms) kus uued tekkivad osad avanevad ainult inglise keeles (sõltumata üldse kasutuskeelest ja nad pole ka tõlgitavad) - Geni on sellest probleemist teadlik ja juba pikemat aega püüab seda lahendada.

Flash puu vs HTML5 puu

Enamik siin varem toodud probleeme, et Flash peab lubama või isegi topelt valima (Jätka Flash puu kasutamist), ei ole mitte Geni vead vaid brauserite (Chrome, FireFox, Opera jt) ülipüüdlikkus Flash vastu võitlemisel (mis mõnel juhul on tõesti olnud ca nädal turvaauguga, peamine on aga võitlus Adobe monopoliga...). Täpselt samad topeltklõpsud peate tegema igal pool mujal kus Flash kasutusel (Maa-ameti Flash kaardid, Flash mängud ja pildialbumid jms). See turvalisus seisneb ka selles et Flash seostuvaid asju küpsistesse ei salvestada, ehk lubama või valikuid tegema peab iga kord uuesti.

Hooldajate aruteludest teame, et HTML5 puu loodetakse selleks ajaks kui Flash tugi lõpeb jõuda samale tasemele kui senine Flash puu. Mõned valikute nupud saavad aga siiski paiknema teises kohas (see on rakenduste sisemistest erinevustest tulenev).

Avalikud arutelud HTML puu teemal:
https://www.geni.com/discussions/182027?page=2
https://www.geni.com/discussions/111291?page=2
https://www.geni.com/discussions/101596?page=2
https://www.geni.com/discussions/204914
https://www.geni.com/discussions/199521

Lauri Kreen
No just, täpselt nii.
Ega see ei puudutagi niivõrd neid paari üksikut minu profiili, vaid pigem seda välja tulnud viga laiemas plaanis. Algselt saigi see teemapüstitus ingliskeelses arutelus tõstatatud, kuid sealne vähene tagasiside tuli teistelt kaaskasutajatelt, mitte geni tehnilistelt töötajatelt.
Loomulikult on see mure pigem teravam paljudes teistes maades kus kaks- (või enam-) keelsuse temaatika on tunduvalt aktuaalsem. Näiteks Ühendriikides, kus hispaania keel on kodukeeleks ca 38 miljonil inimesel ehk suguvõsa osad liikmed kasutavad hispaania keelt ja teised inglise. Rääkimata sellest, et Ühendriikides on erinevaid rahvaid niikuinii hulgi. Või siis samuti Euroopas kus on ju samuti palju mitmekeelseid riike: Šveits jne. Ehk pere ühed liikmed kasutavad üht keelt ja teised teist. Sellisel juhul on pehmelt öeldes väga tüütu kui profiilile on sisestatud üks nimekuju, kuid süsteem näitab eri inimestele erinevat nimekuju.

Mõistetav on/oleks veel see kui erinevates keeltes sisestatud profiilide mestimisel võib tekkida vastuolu. Kuid praeguse näite puhul sai profiil sisestatud ühes keeles, kuid teistes keeltekeskkondades näidatakse erinevat versiooni, mis on geni süsteemi poolt automaatselt tekitatud.
Korrektne oleks ikkagi see, et hoolimata kasutaja keelte eelistustest kuvatakse igal juhul selline nimi, mis on sisestatud (kui nimi on sisestatud vaid ühes keeles), ning süsteem ei näitaks muud nime, mis on süsteemi poolt välja mõeldud (kuidagi ümberkaudsete profiilide hulgast suvaliselt valitud). Nime sisestamine peaks igal juhul olema ikkagi kasutaja-poolne tegevus. (Iseäranis, nagu on näha, siis need geni-poolsed nimed on enamjaolt valed (mehele ema neiupõlvenimi või nagu siinsel juhul - üldse hulk aastaid hiljem hoopist teisest perekonnast pärit nimi jne)).
Lisaks siis veel praegusel juhul on mindud veel samm edasi nii et tegemist ei olnud mitte soovitusega, vaid konkreetselt süsteem oligi lisanud profiilile ise nime.

Ning tõsi ta on, et ka tehniliselt ei jää mingit märki maha. Juhul kui ma ei oleks hiljem selle konkreetse profiili juurde tagasi pöördunud nii et ma avasin selle eraldi lehel, ei olekski ma seda avastanud. Sest ei otsingutulemustes ega puuvaates ei näe ma seda teist nimekuju mitte kuidagi. Samuti kui asun profiili muutma otse puuvaatest, ei näe ma seda teist nimekuju mitte ühelgi juhul.

Lauri Kreen
Kui nüüd aga pisut mõtiskleda, siis tekib kahtlus, et keelte osas ei ole ühest väiksemat sorti segadusest vist küll pääsu. Ehk kui mestida kokku mõni nüüdsel ajal sisestatud profiil (mis on sisestatud ekstra eestikeelsena, mitte vaikimisi n.ö. ingliskeelsena) ja 10 aasta tagune profiil, millised on valdavalt n.ö. ingliskeelsed (või millal iganes eesti keel lisakeelena tuli), siis jääb see keelte vastuolu püsima.
Ehk kui näiteks täpsustub mõne profiili neiupõlvenimi või vastupidi uus nimi, mis saadud abiellumisel, siis selline muudatus kõigi jaoks ühtmoodi nähtavaks ei jää, vaid muudatus on nähtav vaid ühes keelekeskkonnas, millise kasutaja selle tegi. Teiste jaoks jääb nähtavaks endiselt eelmine, muudatusteta nimekuju.

Ehk ilmselt oleks lihtsam olnud kui keelte lisamisel oleks piirdutud vaid töökeskkonnaga: käsud, viited, kirjeldused, valikute nimetused jne., kuid sisestatavate inimeste nimed ise, oleksid võinud jääda ükskeelseks, et need oleksid kõigile alati nähtavad ühesugustena (vähemalt nende keeltes, mis kasutavad ladina tähestikku).

See viimane ongi põhjus miks pole vaja sisestada nimesid, eesti, soome, rootsi, taani jne keeltes kui neil pole erinevat nimekuju võrreldes English väljaga.

Kui saksa keeles kirjutatakse Jürgen Händel ja inglise keeles Juergen Haendel on asi põhjendatud.
Ka juhtudel kus tegu väliseestlastega: eesti: Ülo Kõvamees, English Ulo Kovamees

Muil juhtudel võiks teise keele jätta üldse lisamata.
Enamuse mestimisjärgseist vastuoludest moodustavadki viimasel ajal nimekuju erinevused...

Arvan, et see jääb mestimisjärgselt selliseks n.ö. varjatud vastuoluks. Ehk mingit "ametlikku" märget vastuolu kohta kusagile ei teki.
Lihtsalt eri keeltes jääb profiilile erinev nimi. Eestikeelse töökeskkonnaga kasutajad näevad profiilil üht nimekuju, ingliskeelse töökeskkonna kasutajad aga teistsugust, ilma et oleks mingisugust otsest vastuolu või märget selle kohta.

See, et eri keeltes on nimekuju erinev, on nähtav vaid kahes kohas:
a) kas profiili eraldi lehel/aknas avades (kus on väikses kirjas ära toodud nimekuju teises keeles); või
b) Samuti peaks see nähtav olema kui mestimisel tekib see võrdlusaken, milles 2 mestitavat profiili kõrvu seisavad: siis on kirjas: eesnimi eesti keeles, eesnimi inglise keeles jne. (aga seal ei saa midagi muuta)

Kuid, täpselt pead ei või anda, aga profiili muutma hakates selle lahtitegemisel, siis (enamasti?) enam teist keelt näha ei ole, vaid on näha ainult see või need nimekuju(d) , mis on kasutaja töökeeles.

P.S. Millegipärast tundub, et kunagi olen seda võib-olla siiski kohanud, et mõlema keele nimed oleksid nähtavad ka muudatust tehes (viimasel paaril kuul ei ole seda küll vist ette tulnud). Aga sellisel juhul peaksid mõlemad profiilid olema kas enda või mõne oma koostööpartneri hallatavad. Kui profiilide haldajateks on keegi väljaspool pere- või koostööpartnerite gruppi, siis ei ole eri keeltes nimed minu arust enam nähtavad (kui profiil on muutmiseks avatud).

Millest see tuleb, et geni ei otsi lühimat sugulusteed? Pakub mingi suvalise välja, kui küsid lähemat, siis mõtleb ja ütleb, et veresugulust ei ole (teadaolevalt ei olegi). Vaatasin vanalelle naisevenna lapselast - sugulustee kaheksa inimest koos tema ja minuga, üks n-ö värvivahetus, st abiellumine, mille kaudu oleme seotud. Aga geni pakub mulle välja sugulusteed 28 inimest ja neli abielu, mille kaudu seos meie vahel on leitud.

Private User
Täpset põhjust ei tea, aga kogemuse põhjal eeldan, et süsteem vaatab esmalt mingeid viimasel ajal enam aktiivseid olnud profiile ning teeb valiku nende põhjal. (kas nad on siis kusagil vahemälus eespool vms)
See, et nüüd tekkis juurde ka eraldi otsing otse vereliini pidi on iseenesest juba suur samm edasi. Varem seda ju ei olnud: otsing näitas lühima inimeste arvuga ühendust. Kui vereliini pidi ühendus oli 1-2 profiili võrra pikem, siis seda ei näidatud.
Aga praeguse olukorra puhul anna süsteemile aega ja proovi mõni päev hiljem uuesti. Sageli võid saada teistsuguse tulemuse.
Kui aega ja tahtmist on aga rohkem ning on kahtlus või eeldus või tõenäosus, et mõne profiiliga võib ühendustee olla lühem ja otsesem, siis on ju võimalik talitada ka sel moel, et võtad ette mõne profiili, milleni ühendustee on teada (mõni otsene esivanem näiteks) ning uurid kuidas on see profiil omavahel seotud uuritava profiiliga.

Õnnestus genile "selgeks õpetada" lühem tee ka, st kui otsisin seost selle isiku emaga, siis leidis lühima tee. Pärast pakkus ka selle inimesse puhul, kellega seost alguses vaatasin, lühimat teed. Tegelikult oleks väga huvitav, kui geni pakuks soovi korral erinevaid seoseid välja. Väga huvitavaid asju võib nii silma jääda. Mul selles esialgses väga pikas sugulustees küll jäi.

Jah, nii võib juhtuda sageli. Kui jõuad näiteks mingi meesterahva profiilini üht suguvõsa haru pidi, siis selle inimese naise juurde minnes, näitab sageli seost mitte otse läbi selle naise haru kaudu, vaid tema mehe haru kaudu (milline oli varasemalt aktiivne ehk sealseid profiile oli enam vaadatud).
Kui nüüd vaadata mitmeid profiile selle naise ümbruses, siis mingil hetkel avastab süsteem ka seose otse selle naise liini pidi. Teinekord juhtub see peaaegu koheselt, mõnikord aga mõnepäevase viivitusega.

Andres Puidaku Andres Puidak puuvaade ei avane. Geni teatab, et leidsime probleemi, kuid asi edasi ei liigu ja palutakse edastada veateade.

Jüri Rebane
Ei ava jah, kummaline. Kui puuvaadet vaja, siis mine naise profiili peale ja ava sealt.

lisaks ei ole seda profiili võimalik ka avada (näiteks muudatuste tegemiseks) - süsteem annab samuti veateate
https://www.geni.com/profile/edit_basics/6000000007300951181

Kas midagi juhtus linkidega? Saaga lingid annavad kõik järsku "404 Not Found
nginx/1.16.1" vea teate. Päeval oli veel kõik korras.

Lisaks veel et browseri viga ei tundu olevat, 404 viga on nii Firefoxi, Microsoft Edge, Google Chrome kui Opera browsriga.

Tundub jah, et lingid ei tööta. Samas on Saaga ise töökorras. Päeval (esmaspäeval) oli neil mingi tehniline probleem kus maas ei olnud mitte ainult Saaga, vaid kogu Rahvusarhiiv oma internetipoolega, kodulehekülg kaasaarvatud.

Hetkeolukord siis selline, et osad lingid avanevad, osad mitte.

Paistab, et asi on korras, praegu avanevad kõik lingid.

Ära hõiska enne õhtut ehk vaevalt küll. mõni üksik avaneb, enamik siiski mitte.
näiteks:
Joannes Neggo

Avanevad need lingid mis pole säilitatud Geni link formaadis.

Ei avane lingid mis algavad Saaga EAA... , avanevad http://... lingid

Adobe Flashiga avanevad kõik, ainult peab lubama.

https://www.geni.com/people/Tarvo-Tölp/6000000032381982348
Mul ei avane ka need lingid, mis lisasse pandud.

Private
Millist teemat Te silmas peate?

Andres Puidak (Sõrrasson) - puuvaade tehti täna hommikul korda.

Joannes Neggo - siin ei ole puuvaatega probleemi olnud; see oli näiteks, et viited ei avane. (nagu hetkel teada avanevad http:// algusega lingid.
Geni formaadis lingid algusega www.ra.ee/ ehk mis on nähtavad kui Saaga.EAA.. - ei avane.)

Saaga lingid andsid veateate "404 Not Found
nginx/1.16.1"
Paistab, et nüüd on korras.

Ikka sama teade - 404 Not Found...

Showing 2761-2790 of 2995 posts

Create a free account or login to participate in this discussion