Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 2731-2760 of 2995 posts

Sirje Harju
Genisse tuleb kuupäevad sisestada järjekorras: KUU/PÄEV/ AASTA nagu Ameerikas,
peale salvestamist jääb nii nagu meil tavaks.

Lisan veel! Kuupäeva vormingut saab Seadetest muuta.
https://www.geni.com/account_settings/localization

Sirje Harju
Kui kasutaja mestib 5 - 10 profiili, siis ei ole tõepoolest erilist vahet. Pigem puudutab see viimane uuendus neid, kes mestivad sadu või tuhandeid profiile.

Mõlema profiili muutmine ühesuguseks enne mestimist on topelttöö. Senine olukord kus sai teha mestimise ning lisada väljajäänud andmed profiili juurde (ehk muutes vaid ühe profiili andmeid) ning tehes seda ise, oli parem ja õigem.
Juhul kui teha mõlemad profiilid ühesuguseks, siis inimene, kellel teatud hulga profiilide mestimiseks kulus varem 5 aastat, peab sellisel juhul kulutama sama arvu profiilide mestimiseks 10 aastat kuna tal tuleb muuta kahte profiili, mitte ühte nagu seni.

Private

No mina olen suurepäraselt kursis, mis kujul kuupäevi sisestada. Lisaks viskan sisestatule enamasti pilgu peale. Jääb arusaamatuks, kuidas mõni Genisse või E.Gravestones sisestaja on suutnud massiliselt kuupäevavigu tekitada, ilma seda lõpuks märkamata.

Aitäh nõuande eest kuupäevavormingu seadmiseks! Mõni inimene soovib kindlasti seda kasutada. Mina jätan endal samaks, mul on elus varemgi palju pistmist olnud erisuguste kuupäevavormingutega.

Private - Palun oma valeõpetusi jagada kusagil mujal kui Genis.
Ja see pole esimene kord kus te teistele tüli teete.

Kõik Kes kasutavad Geni eesti keeles nende jaoks on alati vaikimisi kuju PP.KK.AAAA ja vahet pole kas eraldajaks . või - või /
Ainult siis kui keegi muudab siit ära: https://www.geni.com/account_settings/localization Võib esineda nn USA järjestus.
NB! Geni töökeele muutmine (eesti -> English -> eesti) ei muuda seda sisestuse jaoks vajalikku järjestust kunagi. Küll aga muutub vorming kuidas neid kuupäevi isikukirjes kuvatakse.

Isikud kes liituvad Geniga väljaspool Eestit ja eesti keelt ei vali (US English) - nende jaoks on vaikimisi KK.PP.AAAA (USA formaat) ja tuleb ise ära muuta.

Enamik vigaseid kuupäevi (PP ja KK vahetuses) on tekkinud varasemate vigaste GEDCOM importide käigus.

Randel Vuks - enamik neid uuendusi mille üle sa kaebad (nii siin kui ingliskeelsetes aruteludes) ja mis justkui ilmnevad sulle valesti, toimuvad US English keskkonnas kui sul pole Geni seadetes erinevaid lolluseid (nagu paku nimesid) ära keelatud või sa püüad hirmsasti pruukida valikuid Las Geni otsustab". Eesti keele keskkonnas enamus sellistest vastuolude leidjatest ja pakkujatest ei toimi. Kuna ameeriklastest Geni tegijad ei saagi jõuda igasse keelde ja süsteemi piisavalt sisse. Minul nendega probleeme ei esine.
Kui mestimisel peakski mingi asi valeks minema või ära kaduma siis esiteks saab kuraatorite (hooldajate) abil kõik pärast 2014 suve tehtud mestimised tagasi võtta samuti on muudatuste ajaloos kõik varasemad kuupäevad nimed jms näha. Isegi kui mõnda asja ei saa sealt mingil põhjusel taastada saab selle sealt üles kirjutada ja ise vajalikus kohas ära muuta.

Mina ei kasuta Genis põhimõtteliselt ühtegi automatiseeritud "vigade parandajat" vähemalt seni kui pole aruteludest saanud kinnitust, et see asi tõesti töötab nüüd õigesti.

Sirje Harju Asjades mis on MyHeritage keskkonnas valesti või vigased - nendega tulebki pöörduda MyHeritage (peakorter Israelis) poole - https://www.myheritage.com/help-center/en

Või näiteks siin all: https://faq.myheritage.com/en/article/how-can-i-contact-a-represent... valida No ja täita ära kontaktivorm

Geni CS oma emafirma murede juures aidata ei saa.

Lauri Kreen

Ei, minu mured ei puuduta otseselt minu harjumusi või toimetamisi. Probleemiks on ikka eelkõige see viimatine uuendus vastuolude otsija näol, mis on enesega kaasa toonud massilise profiilide muutmise.

Pärast seda uuendust olen ma kokku puutunud kümnete ja kümnete profiilidega, mille muutmise ainsaks põhjuseks on inimesed öelnud, et süsteem andis teada, et seal on vastuolu ja geni kasutaja üritas lihtsalt seda viga parandada.

Jõudsime ka ingliskeelses arutelus selleni, et peamiseks genipoolseks soovituseks jäi selle vastuolude otsija puhul seda lihtsalt eirata. Kui vaadata, et tolles arutelus oli ca 200 osalejat, siis ei ole sellest ju erilist tolku kui 200 inimest neid vastuolude otsija soovitusi eiravad, kuid ülejäänud enam kui 10 000 000 geni kasutajat neid siiski järgivad.

Ma arvan, et Te nõustute minuga, et nimede tõlkimise idee on üsna jabur. Hea küll, see on arusaadav ajalooliste suurkujude kohta, kelle nimed koos tiitlite või hüüdnimedega ongi eri keeltes erinevad (Ivan Julm, Peeter I jne.), kuid meie lihtsa talupoja nimi ei peaks teises keeles küll teistsugune olema.
Ehk praegusel juhul võib juhtuda nii, et kui väliseestlane oma ingliskeelses keskkonnas sisestab mõne profiili ees- ja perekonnanimega, siis eestikeelses keskkonnas võib sellel profiilil olla sootuks teistsugune nimi, mille geni tuletab automaatselt ümberkaudsete profiilide nimede põhjal. Juba sellise lähenemise idee on täiesti väär ja loogika vastane: nimede osas tuleks siiski uurida vanu kirikuraamatuid, mitte mõelda neid välja ja tuletada neid naabruses asuvate profiilide põhjal. Ehk nimedega seonduv peaks jääma geni kasutajate teha, mitte ei tohiks seda teha süsteem ise automaatselt.

Vastuolude otsija peamiseks mureks ongi just nimedesse puutuv. Ehk kui kuupäevade ja erinevate aegade ja ajavahemike osas on geni soovituseks minna profiili juurde ja seda kontrollida, siis nimede osas annab geni ise omapoolsed soovitused ehk inimene ei pea uut nime enam käsitsi sisestamagi, vaid saab selle sisestatud ühe klahvivajutusega. Probleemiks on seejuures see, et valdav enamus (et mitte öelda praktiliselt kõik) genipoolsetest soovitustest on valed. Kui inimesel on ees- ja perekonnanimi (mis on korrektsed), siis loeb geni selle valeks (kuna tal ei ole perekonnanime sündimisel). Kui aga lisada sellisele meesterahva profiilile perekonnanimeks sündimisel tema ema neiupõlvenimi, siis saab geni süsteemi arvates viga parandatud. See on ju täiesti väär.

Seega kõlas mu soovitus genile, et eemaldagu see ülimalt lihtsaks tehtud (ühe klahvivajutusega) nimemuutmise funktsioon vastavalt geni soovitustele vastuolude otsijast ja las jääb nimede osas sama põhimõte nagu aegade ja ajavahemike osaski: minna profiili juurde ja seda lähemalt uurida ja vajadusel täpsustada.

Kordan veelkord: minu mure ei ole mitte see, milliseid soovitusi geni isiklikult mulle jagab, vaid eelkõige mure suure sugupuu pärast (ehk see massiline nimedemuutmine viimaste uuenduste tulemusena).

P.S. Kaldun arvama, et sellest alates 2014 mestimiste tagasivõtmisest on rohkem kahju kui kasu. Mestimiste tagasivõtmisel on mõtet vaid siis kui see toimub koheselt ning ei ole eriti palju uusi profiile sinna juurde tekkinud. Kui sinna on aja jooksul tekkinud aga juba mitmed põlvkonnad ehk vanemad, vanavanemad, lapsed ja lapselapsed, siis on parem tekitada uus profiil ning käia kõik profiilid ükshaaval läbi ning tõsta kõik õigete kohtade peale. Vastasel juhul võivad osad profiilid, mis peaksid ühe pere juures olema, sealt ära liikuda ja jääda hoopis teise pere juurde.

Randel Vuks See nimede erikeele kuju on just vaid pühakute, paavstide, kuningate, keisrite jms ajalooliste isikute jaoks lisatud/loodud. Ja ka muutähestikuliste jaoks (kirillitsa, heebrea, araabia, gruusia, armeenia, jaapani, hiina, korea, bengali jne).
On täiesti mõttetu lisada eesti nimesid isikukirjesse kaks korda ja siis veel tekitada (kogemata) mingi erinevus.

Muud vastuolude jne asjad (ka inglise keeles) võivad olla head vaid siis kui nad hakkavad veatult tööle või neid on kõigil võimalik lihtsalt tagasi muuta/võtta.

Eestikeelses keskkonnas veel mingit automaatset nimede ennustust ei ole ja ka vanemate või varem sisestatute alusel nimede pakkumise saab ära keelata (ei töötanud enamasti korralikult, ajas neiupõlve ja abielunimed tihti segi).

Mestimise tagasivõtmisel ei lahutata hiljem lisatud sugulussidemeid isikutest. Ainult 2 mestitud isikut saavad oma nimed, kuupäevad ja mestimise seisuga vanemad tagasi. Tagasivõtja (kuraator) näeb kõiki seoseid ja kedagi kuhugile ei kaotata.

Lauri Kreen
Mida Te peate silmas nimede lisamisel isikukirjesse 2 korda?

Kuidas Te saate öelda, et eestikeelses keskkonnas nimede ennustust ei ole kui ma olen korduvalt toonud näiteid kuidas geni süsteem on ise genereerinud/tuletanud profiilidele täiesti suvalisi perekonnanimesid, mida keegi vastavale profiilile sisestanud ei ole.

Ma ei oska seda enam rohkem puust ja punasemaks teha. Just nende hilisemalt lisatud profiilide olemasolu tõttu ei tohikski hulk aega tagasi tehtud mestimisi tagasi võtta.
talus A on kokku mestitud 2 Jüri (kellest üks peaks kuuluma hoopis tallu B). Mestimisel tuli Jüri tallu A ning temaga tulid kaasa tema õiged lapsed. Olles talus A, lisati tema profiilile täiendavad lapsed, kes oleksid pidanud olema hoopiski talu A õige Jüri juures.
Kui nüüd selline mestimine tagasi võtta siis liigub üks Jüri tallu B ning temaga kaasas nii tema lapsed kui talus A elava Jüri lapsed.
Kui vaadata talu A, siis on sinna jäänud kas lastetu Jüri või selline Jüri, kelle osad lapsed on talus B (ning võib-olla on temaga seotud ka osa lapsi, kes peaksid olema hoopis talus B).
Aga vaadates talus A elavat Jüri, ei ole talus B elav Jüri enam nähtav, niisamuti ei ole enam näha Jüri A lapsi, kes on nüüd seotud Jüriga B, kes elab hoopis mujal.
Sellest ei ole suurt häda kui tegu on ühe või paari vennaga, kellest igaühel oligi vaid paar last.
Kuid kui tegemist oli suurema perega: kümmekond õde-venda, igaühel trobikond lapsi, siis sellise segaduse kordategemine võtab reeglina mitu päeva. Oma kogemusele tuginedes väidan, et iga küla kohta on meil reeglina 3-5 entusiasti, kes on üldse suutelised (või siis võtaksid vaevaks) sellega tegelema.
Ja sageli ei jõuagi kõigema hakkama saada, sest vahepeal jõuab keegi hakata neid lahkulöödud profiile uuesti kokku mestima.

Ehk siis kokkuvõtvalt: mestimise tagasivõtmise probleem seisneb sellest, et valdavalt ei vii keegi lõpule ükshaaval kõigi profiilide ülevaatust, et nad õige koha peale saaksid vaid osa profiilidest jääbki teise tallu. Ja inimesed, kes on toimetanud esimese taluga ei leia neid teise tallu sattunuid enam üles. Sestap on lollikindlam tee, tekitada uus profiil, vaadata kõik profiilid ükshaaval üle ning tõsta nad õige koha peale.
Selge on see, et see nõuab omajagu aega. Valdavalt vaatavad inimesed vaid üht profiili ja tema lapsi ja vanemaid; õdede-vendade peredele enamjaolt tähelepanu ei pöörata ning need jäävadki sinna, kuhu nad mestimise tagasivõtmise järgselt parasjagu satuvad.

Lauri Kreen
No, millest ma siis kirjutasin,
sama jutt ju, kui on seadetest paigas, jääb kuupäev õigesti.
https://www.geni.com/account_settings/localization

Lembit Alpius - Palun oma valeõpetusi jagada kusagil mujal kui Genis.
Ja see pole esimene kord kus te teistele tüli teete
Nii kirjutab kuraator Lauri Kreen.
Kellele ma tüli olen teinud, ma oma meelest küll tagasihoidlikult oma teadmisi/oskusi
teistega jaganud.

Private
See jutt on ju vale: "Genisse tuleb kuupäevad sisestada järjekorras: KUU/PÄEV/ AASTA nagu Ameerikas, "
Kes nii talitab saabki kuupäevad 1-12 nagu kuud ja 13-31 - "Vigane kuu" aga enamasti ei lastagi selliseid (13 ja suurem) sisestada.
KK/PP/AAAA on vaid neil kes on sellise viisi ise tahtlikult valinud.

Lauri Kreen
Siin on väike arusaamatus, ma mõtlesin seda kui kuupäeva lisades panna nii nagu Eestis, aga peale salvestamist on kuupäeva asemel XXXX-id, siis lisades KK/PP/AAAA, jääb peale salvestamist PÄEV/KUU/AASTA/.
Mestimisel olen selliseid XXXX palju ära parandanud.

Randel Vuks

Kui saad, palun too mõned eesti inimeste näited - näited isikukirjetele oleks hea näha neid Geni poolt eesti keeles Geni kasutajatele pakutud ja koguni ise asendatud nimesid.

Ma ju eespool mainisin, et ei soovita kasutada uute isikute lisamisel puusse märkeruutu "Soovita perenimesid". Oma kogemustest tean, et see ei tööta õigesti. Eriti valesid nimesid pakub ta kui naisel on mitu abielu ja lisaks sünninimele on samas pererühmas veel 2 või rohkem nime.

Nimi isikukirjesse 2 korda:
Kui kasutaja on selline kes kirjutab Englis (US) väljadele Lauri Kreen või Randel Vuks ja siis vajutab: Lisa eesti keel ja sinna sisestab uuesti Lauri Kreen või Randel Vuks
(selle järel puudub tava-eestlasel igasugune vajadus: ma pole veel näinud eestlaste visiitkaarte nimedega Juergen või Oeoebik Eestis, ehk meil on kombeks oma ladinatähestikuline nimi igas ladinatähestikulist kirja kasutavas keeles üht moodi kirjutada ning täpitähed on osa eesti nimest).

Sinu toodud näites kahe Jüri kohta on olnud järelikult veel varem veel üks vale mestimine või on juba enne viimast mestimist keegi lapsed vale Jüri külge tõstnud (mestimise tagasivõtmist on korduvalt parandatud, nüüd taastuvad juba õigesti ka lisateabe väli ning abiellumise koht ja aeg millega varem probleeme oli). Mestimise tagasivõtmise järel jäävad kaasad, vanemad ja lapsed just nii nagu nad olid enne mestimist. Vale külge võivad jääda vaid need kes on lisatud pärast mestimist (aga seda esineb harva). Mestimise tagasivõtjad on kuraatorid, nad vajavadki teatud juhul abi puu lisajalt ehk haldajalt (kes neid sugulussidemeid teab), et nad asjad ise üle vaataksid ja veekord kui vaja korrastaksid. Enamik mestimisi võetaksegi ju tagasi puu omanike / haldajate palvel - selleks meil ju eraldi arutelugi: https://www.geni.com/discussions/141838

Private - Jah, Genis on isikuid kelle sünnikuu on kuupäevaga vahetuses. jah nad selguvad mestimise vastuolude kaudu ülihästi.
Need ei ole tekkinud käsitsi sisestamisel tänapäeval sest sõltumata kas on valitud KK.PP või PP.KK KK koha peale suuremat arvu kui 12 kirjutada ei lasta, ehk segi võivad minna vaid 01.-12. kuupäevad kuudega. Valdav enamus neid vigaseid on tekitatud GEDCOM eksportide (näiteks Family Tree Builder või teised arvutiprogrammid) ja pärastiste Genisse importide läbi. Kui eksport korral on määratud US English (MM/DD/YYYY) aga Genis on valitud eesti keel ja PP.KK.AAAA siis nii nad tekivadki.

Lauri Kreen

Üks näide on vist siitki arutelust läbi jooksnud
Ado Wak / Waks
sisestatud nimi siis 'Ado Wak / Waks'
Geni tegi sellest oma eestikeelse versiooni 'Ado Käis [Wakk]'

Mestimise osas pidasingi silmas just vanu, hulk aega tagasi tehtud vigaseid mestimisi, millede külge on aastate jooksul lisandunud hulganisti profiile, mis peaksid sootuks teises kohas olema.
Millegipärast satun mina selliste juhtumite peale üsna sageli. Ega seal mingit head ja lihtsat lahendust ei olegi. Mestimise tühistamine on sellisel juhul pigem vastunäidustatud. Alati on lihtsam tõsta inimesi õigete kohtade peale ühe talu piires. Kui osa ühe talu rahvast liigub mestimise tagasivõtmisega kusagile mujale on see tüütum ja keerukam ning hiljem ei tea keegi neid enam sealt mujalt otsida.
Iseäranis keerukad on need perekonnanimede paneku või sellele eelnenud aja kohta või siis nendes mõisates kus mingi pika perioodi kohta puuduvad PR'id.
Näiteks Palamusel algavad PR'id alles 1890 (midagi on ka XVIII saj kohta aga XIX saj. on katteta. Seega saab tugineda valdavalt meetrikakannetele, kuid need ei näita pere koosseisu. Eks osalt saab abi ka revisjonidest (sajandi I poole kohta), kuid eks needki on puudulikud.
Ning sageli ei olegi teada kuhu ülejäänud inimesed tuleks tõsta või siis jääbki lahtiseks kas need võisid olla selle talu rahvas või mitte.
See tähendab reeglina seda, et eriti kiiresti ei ole võimalik kõike korrastada ning segadus jääb ootama aegu, mil keegi leiab mingit täiendavat infot. Kuna see võib võtta aastaid, siis ei leia aastate pärast enam keegi neid profiile üles, mis algselt selles talus olid, kuid mestimise tagasivõtmisega kusagile mujale liikusid.

Huvitav, siit muudatustest pole üldse näha, et Geni või tema rakendused oleksid midagi muutnud või lisanud:
Ado Wak / Waks

Kui valed nimed tekkisid isiku lisamisel Genisse (paku perekonnanimesid valiku kaudu) siis on küsimus pigem lisajas ehk kasutajas - miks ta nõustub pakutavate valede nimedega, miks ta neid ei muuda / korrasta ja vigase teabe salvestab?

Ma ei saa aru, mis 'paku perekonnanimesid' valikust on juttu.
Minu poolt lisatud nimi oli Ado Wak / Waks (ilma mingite pakkumiste või valikuteta).
See on ka nimekuju, mida ma selle profiili puhul alati näen (ka praegu), nii puuvaates, otsingutulemustes kui profiili avades.
Midagi ei ole kunagi pakutud, seega ei ole kunagi saanud ka midagi valida. Otsingutulemustes ning puuvaates ei ole see geni süsteemi poolt lisatud / tekitatud uus nimukuju minu jaoks isegi nähtav.
Näen seda nüüd kui avan profiili: minupoolse nime 'Ado Wak / Waks' all seisab pisikeses kirjas "Estonian: Ado Käis [Wakk]".

Kirjutasin siinsamas arutelus juba mõni aeg tagasi juba lähemalt, millise koha pealt geni on need nimed minu arvates võtnud:
a) 'Käis' nime sai Ado poja Jaani naine Anno oma teisest abielust, pärast Jaani surma. Ehk ei Adol ega tema pojal Jaanil ega ühelgi teisel selle pere inimesel sellist nime ei olnud.;
b) 'Wakk' - sellist nimekuju selles peres ei ole esinenud ehk puhtalt geni poolt lihtsalt väljamõeldud nimi;
c) teine perekonnanimi kandilistes sulgudes - me ei kasuta ju üldjuhul kandilisi sulge perekonnanimede jaoks, vaid üldjuhul eelkõige patronüümide ning teiste liignime komponentide jaoks (talunimi või talu- ja isanime kombinatsioon), millega kutsuti inimesi enne perekonnanimede teket ning lisame selle inimese eesnime ette. Ehk taaskord täielik geni süsteemi isetegevus.

Probleem ei seisne ju selles ühes nimes, vaid on põhimõtteline. Isegi minu profiilide seas on hulka selliseid, milledega toimetavad veel inimesed Austraalias, Ameerikas, Lätis, Saksamaal ja mujal.
Kui geni süsteem näitab erinevatele inimestele erinevaid nimesid, siis raskendab see oluliselt suure sugupuu koostamist ning selle kallal toimetamist.
Geni süsteem ei tohiks ise omal äranägemisel profiilidele väljamõeldud nimesid lisada, kuid just see ju praegu ongi juhtunud.
Õige oleks kui kõik nimedega seonduv jääks ikkagi kasutajate teha ja otsustada.

Tere

Vastan. jutt on sellest valikust:
* https://media.geni.com/p13/14/8d/fc/e1/53444852e138d9d5/suggest_nam...
Ingliskeelses Genis Suggest surnames.
Kui on märgitud soovitab Geni igale olemasolevatele lisatavale perekonnanimesid vastavalt ümbruskonnas juba olevatele.
Mina ei kasuta sest väga tihti oli pakutu ema neiupõlve nimi või siis poolvenna vms nimi.

Kui ma näen isikukirjest ja selle ajaloost et üks kasutaja on lisanud isiku ja pole ühtegi teadet et keegi või Geni (sel juhul on Geni logo seal) oleks midagi muutnud suudan ma välja lugeda vaid seda, et lisaja lisas vaikimisi nime (English US):
Ado Wak / Waks
ja seesjärel klõpsas nuppu Lisa eesti keel, ja sinna kirjutas:
Ado Käis [Wakk]

Miks ja millest ma peaksin järeldama, et Geni automaatika midagi lisas (eriti veel vastu kasutaja tahtmist) kui seda pole muudatustes ja seega ei saa seda ka tagasi võtta.

Tere

Mul on Google Chrome-is üleval teavitus " Flash Player-it ei toetata alates 2020 detsembrist".
https://www.blog.google/products/chrome/saying-goodbye-flash-chrome/
Mis saab Geni puuvaatest?
See HTML versioon ei kõlba kuhugi.

Private User Flashi ametikuks surmadaatumiks on 31 detsember 2020. Kui Firefoxi mitte uuendada, siis teoreetiliselt oleks ehk võimalki ka peale seda genit flashis kuvada. Aga eks see oleneb ka Genist kas nad hoiavad vana flashi versiooni saadaval järgmisest aastast. Vähe usutav,, sest see tähendaks kasutajatele turvariski.

Mõtlen pigem seda, et kas Genil on kavas mingid uuendused (küsimus kuraatoritele)?

Ei ole ju mõeldav, meie kui kasutajad peaksime kuskil süsteemides sudima ja midagi tegemata jätma, et oleks üldse võimalik sugupuud normaaltingimustes kasutada.
Juba praegu pean vajutama nuppu Flashi lubamiseks.

minu arusaamist mööda on kuraatorid vabatahtlikud, kellel on veidi rohkem nuppe võrreldes proga, St nad ei ole geni töötajad, ehk dev team. Et sellisele küsimusele vastust saada, tuleb minna siia https://help.geni.com/hc/en-us/requests/new

Kuraatorid on jah vabatahtlikud nagu kõik teisedki siin omast vabast ajast.

Private User, selleks ajaks tuleb oma puu teha nii täiuslikuks kui võimalik ja lihtsalt kuskile mujale andmetega kolida. :)
See HTML on tõesti täiesti jube ja mõttetu.

Lauri Kreen
Kuulge härra Kreen, kas Te saate üldse aru veast ja selle olemusest, millele ma püüan viidata?
Millistest valikutest Te räägite? Kui me räägime aiast, siis jäägem ikka aia juurde, mitte ärme hüppa aiaaugu juurde.
Kordan veelkord: mul ei ole kunagi olnud mingeid valikuid, mille vahel nimede sisestamisel saaksin midagi valida.
Näites toodud Ado Wak / Waks puhul sisestasin nime täpselt selliselt ning see on ka ainus nimekuju mida ma profiili juures näen.
(vahemärkusena olgu öeldud, et võib-olla mõnekümne profiili juures olen tõepoolest kokku puutunud, et kui profiil muutmiseks avada, siis on seal olnud erinevad read inglise ja eesti keeles, näiteks eesti keeles Grüünvald; inglise keeles Krünwald jne.).

Kui ma avan aga kõnealuse Ado profiili võimalikuks muutmiseks, siis ei ole seal mitte mingisugust teist nimekuju ega teist keelt; ainuke versioon, mida ma näen on kogu aeg olnud täpselt üks ja sama ning täpselt sellisel moel, nagu see sai sisestatud: Ado Wak / Waks.
Ma ei ole kunagi keelt vahetanud, ei niisama keskkonnas üldiselt ega samuti mitte ekstra mõne profiili sisestamiseks.
Kuna profiili ajaloost ei ole näha ka seda, et mõni teine kasutaja oleks seal kunagi midagi muutmas käinud ega ka seda, et ma ise oleks midagi muutnud (millised mõlemad toimingud on reeglina profiili ajaloos hiljem nähtavad) siis saabki järeldada ainult üht: geni süsteem on (kasutame siis Teie sõna:) vaikimisi lisanud sinna omapoolse eestikeelse versiooni: 'Ado Käis [Wakk]'. (mis on väär varasemalt pikemalt kirjeldatud põhjustel).
Kuidas teised inimesed seda profiili näevad, ei oska ütelda, minule nähtav versioon on Ado Wak / Waks.
See ei puutu vast küll otseselt asja, kuid nii palju kui ma tean, peaks tehniline pool olema selline, et profiilide sisestamisel on keeleks alati inglise keel (vähemasti ladina tähestikku kasutavate keelte puhul) ning seda sõltumata sellest, millise keele kasutaja oma isikliku keskkonna tarbeks on määratlenud.

Siinkohal siis ka küsimus laiemale ringile: millise nimega Teie seda profiili näete? Kas 'Ado Wak / Waks' või 'Ado Käis [Wakk] (viide siinsamas arutelus, mõni aeg tagasi).

Mina olen võhik, et selles küsimuses kaasa rääkida. Siiski vastan Randeli küsimusele. Minul on Geni keeleks valitud eesti keel. Profiilide sisestamisel tuleb aga ette inglise keel ja tavaliselt (kuid mitte alati ) ma siis muudan selle eesti keeleks . Kui ma sisesasin otsingusse Ado Wak/Waks, sain vastuseks Ado Käis [Wakk]. Profiilina avades näitab isikut Ado Käis [Wakk]
inglise (vaikimisi): Ado Wak / Waks. Lisaja ja haldaja on Randel Vuks.

Tuleb eelkõnelejatega nõustuda, et flash-versiooni kadumine on igal juhul suur hoop.
See HTML on kasutaja jaoks üsna kohmakas ja ebasõbralik. Kui varasemalt sai kõik toimingud teha ühe konkreetse profiili juures, siis edaspidi tuleb osade/paljude asjade jaoks liikuda kas kõrvalaknasse või teha muul moel lisatoiminguid. (näiteks vanemate puhul on flashis tühi aken juba ees ootamas - kirjuta ainult nimi sisse; HTML'i puhul tuleb esmalt teha valik, et lisa uus profiil ehk taaskord lisatoiming.
Rääkimata pisiasjadest: HTML ei näita mitu profiili mingi konkreetse isiku puuvaade näitab; ei ole enam ajalugu: kui flashis avada mingi järgnev haru, siis jäävad eelnevate profiilide vaated ülemisele reale alles ehk saab kerge vaevaga eelnevalt lahti olnud vaadete juurde tagasi pöörduda. Kaob ära võimalus valida eelistusi puuvaate puhul (ainsana saab vist valida mitut põlvkonda üles- ja allapoole näitab).
Kuid kuna suur otsus on tehtud ja ilmselt jääbki see edaspidi ainsaks võimaluseks, siis eeldan, et tõenäoliselt hakkab profiilide kallal toimetamine võtma senisega võrreldes 2 korda enam aega.
Mõned funktsioonid tunduvad sootuks kaduvat. Näiteks tundub, et HTML puuvaates ei saa enam võtta profiili kohta viidet, selleks tuleb profiil eraldi aknas avada. Flash'i puhul on aga võimalik võtta viide otse puuvaatest. Ehk siis taaskord tegevus, mille osas tuleb teha lisatoiminguid.
Mõnede minusuguste jaoks võib see aga suisa võimatu olla. Mingit haru tehes võib sul poole tunniga vabalt lahti olla kusagil 30-40 või enam akent, mis tähendab, et rohkem aknaid enam lahti teha ei saagi, need lähevad juba ekraaniulatusest välja.
Ning olen samuti täheldanud, et juba praegu kipub puuvaade üsna sagedasti HTML'i peale hüppama. Oled küll flash-vaates, kuid uut haru avades või või võrdluseks teise profiili puuvaadet avades, hüppab HTML' i peale.

Private User
Tänud vastamast. Seda ma tegelikult kartsingi. Mingil hetkel tekkis tegelikult selline õhkõrn lootus, et vahest on nimi selle profiili juures alati ja igal juhul (igas keeles) ikkagi sellel ühel ja ainsal kujul nagu ta sai sisestatud ning see hiljem avastatud geni-poolne versioon 'Ado Käis [Wakk]' on vaid sellise lisanimena väikses kirjas.
Aga tundub, et kahjuks on asi siiski nii, et geni süsteem näitab eri inimestele erinevaid nimekujusid, mida süsteem ise, omaloominguliselt (vaikimisi), profiilidele on lisanud.
No ma ei ole tõepoolest mitte kunagi sisetanud nime 'Käis', sest see ei ole üldse selle pere nimi. Ega samuti ei ole ma sisestanud perekonnanime kandilistes sulgudes.

Showing 2731-2760 of 2995 posts

Create a free account or login to participate in this discussion