Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 2701-2730 of 2995 posts

Seal all "kasti" paremal pool nurgas on kirjas " Eira "
Sealt saad valida , mida soovid edasi teha ....

Geni toob siin imelikke vastuolusid. Muu hulgas toob välja, et abiellunute vanusevahe on suur. Ongi nii tegelikult ka. Kuhu ma genile tõendid esitan ? [http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1299.1.166:27?402,1242,1089,... Saaga EAA.1299.1.166:27?402,1242,1089,204,0]

Rene Niilisk Suur tänu, leidsin selle "eira" Ei osanud sealt otsidagi

Vastuolude nimekirjas on ka sündmused enne sündi.
Millegipärast on paljudel profiilidel vanemate vendade ja õdede sünnid sündmuste voos.
Nähtavasti on mingisuguse dokumendi juures märgitud tõsiasjaks laste sünnid ja seepärast lisab need.
Kuidas saaks need sündmused delikaatselt kõrvaldada, et midagi kaotsi ei läheks.

Otsisin age ei suutnud leida lahendust ja ei saa ka tegelikult aru, millisel alusel need sündmused lisanduvad.
Näiteks on minu isa sündmusvoos kahe vanema õe sünnid.
Keskmisel õel on ainult vanema õe sünd voos.
Vanemal õel on noorema õe sünd, kuid mitte noorima venna (minu isa) sündi.

No see süsteem on üldse imelik, nt ei oska see arvutada. Ühel 1947 sündinud mehel on poeg sünniga 1971 ja kirjas, et ta ei saa olla nii noorelt (ehk siis 14-aastaselt) isaks saanud. Vahe on ju 24 mitte 14 aastat.

'Õigete vanemate määramine'
Vast on sellest varem ka juttu olnud aga kordaks üle kuidas käib õigete vanemate määramine (juhul kui see kõige lihtsam õigete vanemate valimine ei toimi).
Selleks tuleb teha 2 toimingut: tõsta laps esmalt ühe õige vanema juurde ja seejärel alustada uus toiming ning tõsta laps teise õige vanema juurde. Enamjaolt sellest piisab (ja valed vanemad kaovad); aga kui see lõplikku lahendust eu toonud, siis saab nende kahe toimingu järel teostada selle lihtsa õigete vanemate valiku.

Lisan siia ühe kommentaari, mille kirjutasin ühte teise arutellu. See on inglise keeles, ärge pahandage (ja/sest puudutab eelkõige neid kes minu kombel kasutavad jätkuvalt geni ingliskeelset versiooni) .
Lühikokkuvõte on see, et geni ingliskeelse versiooni kasutajate profiilidele annab geni ise uued nimed eestikeelse versiooni jaoks, mis võivad olla täiesti erinevad (et mitte öelda lausa valed). Uued nimed võetakse nii ümberkaudsete profiilide hulgast aga osalt genereerib süsteem ka omapoolse nägemuse nimedest, mis ta arvab, et võiksid sobida. Ehk siis nimed võivad olla täiesti väljamõeldud, millel ei ole tegelikkusega mingit pistmist.
https://www.geni.com/discussions/203863?msg=1355791

Juba mõnda aega geni ei lase profiili fotosid korrigeerida. Näiteks fotol ei ole nähtav oluline osa inimese näost jne. kuid parandada pole võimalik. See kehtib ka Pro omanike kohta.

Jüri Rebane
Lisasin oma profiilile uue foto puuvaates, korrigeerida sai ka.

Henn Sarv Lauri Kreen
Kas see vana puuvaade (misiganes selle nimi oli - flash?) on nüüd lõplikult kadunud? Tundub, et vahepeal oli selline üleminekuaeg ehk kui viskas sellele uuele puuvaatele, siis oli võimalik aadressireal 'canvas' asemele 'index' trükkides vana vaade tagasi saada, kuid
nüüdsest ei toimi enam seegi ning on alles vaid see uus puuvaade, mis on ikka väga kohmakas.

Randel Vuks mul jookseb vana probleemita edasi. Asi võib olla selles, et flash küsib luba käivitamiseks ja kui luba ei saa rakendub uus vaade.

See pole kunagi kadunud olnudki. Ainult arvutil ja brauseril peab Adobe Flash värskeim ja ka lubatud olema.
nupu Puu kõrval on väike nooleke - sinna vajutades vali iga kord (juhul kui midagi muud kuvab ja luba ei küsi):
Jätka Flash puu kasutamist

Aga novembris 2020 peaks Flash tugi igal pool lõppema ja Geni loodab oma HTML5 puu selleks ajaks veel kõvasti paremaks saada.

Randel Vuks - saan aru, et mingi nimede probleem on tekkinud.
Alustaks aga sellest et eestlastel pole kunagi olnud ega saa ka olema erinevaid eestikeelseid ja ingliskeelseid nimekujusid.

Ei soovita mitte kellelgi kaasa joosta Ameerikas tekkinud lollusega, et English name on vaid see milles vaid inglise keele tähed ja kogu laiendatud ladina tähestik polegi üks ja ühine (nagu Euroopas). Seda hullu Ameerika ideeed ei toeta ka Norra, Rootsi, Soome, Taani jne kuraatorid. Sakse keeles esineb nn English name erinevalt sakse nimest vaid täpitähtede ä -> ae; ü -> ue; ö -> oe; kõigil muudel juhtudel on sama.

Ehk kõik ladinatähestikulised kasutagu vaikimisi English valikut ja lisagu muu keel vaid erandite korral (Näiteks siis kui välis-eestlane mujal teistsugust nime kasutas kui varem kodumaal).

Kuraatorid on ausalt öeldes väsinud neist mestimisjärgsetest andmevastuoludest kus ainus põhjus on erinevalt täidetud kahes keeles nimed (piisab et ühel on English osas vaid eesmi ja teisel kõik nimed, et vastuolu tekiks).

Mitte mingit õigustust pole ka jätta meestel ja naistel täitmata pere(konna)nimi ja täita vaid sünninimi, see toob omaette konfliktid kaasa (mõnikord võib juhtuda, et Geni ei tunne ka kokkulangevusi siis ära).

Lauri Kreen
panen selle nimeprobleemi veelkord kirja, kahes osas:
A) Vastuolude otsija: Kui meesterahva profiilil on eesnimi ja perekonnanimi (ning ei ole perekonnanime sündimisel, millised ma arvan on enamik profiilidest), siis loeb vastuolude otsija selle vigaseks ning nendepoolne rakendus annab inimestele valikud lisada sinna perekonnanimed sündimisel (nn. 'one click fix' ehk ühe nupuvajutusega tekib profiilile uus perekonnanimi sündimisel). Profiili olemasolevat perekonnanime reeglina valikutes ei ole. On kas isa perekonnanimi, mis on valdavalt lapse perekonnanimest väheke erinev, ja/või ema neiupõlvenimi.
Ehk ühe nupulevajutusega lisandub profiilile uus nimi, mida tal tegelikkuses ei olnud.

B) see on nüüd kõige viimane geni uuendus: uue profiili sisestamisel lisab geni automaatselt oma versiooni nimedest, mis on teistsugused kui sisestatud nimi.
ehk näide oli minu poolt sisestatud nimi Ado Wak / Waks. Geni tegi sellest omapoolse eestikeelse versiooni Ado Käis [Wakk]
Ado Wak / Waks
(selguse mõttes olgu öeldud, et olen ingliskeelse geni versiooni kasutaja)
perekonnanimi Käis tekkis Ado poja Jaani naise Anno teisest abielust (pärast Jaani surma); nimekuju Wakk ei ole kordagi kusagil esinenud ehk lihtsalt väljamõeldud nimi.

Ma arvan, et kõige suurem viga ongi see, et see vastuolude otsija läheb kõige kergema vastupanu teed ja soovitab inimestel korrigeerida profiile tuletatud ja väljamõeldud nimedega (tegelikult isegi mitte ainult ei soovita, vaid vaid võimaldab ühe klikiga lisada uue nime), selle asemel, et lihtsalt anda märku, et kontrollige lähteandmeid.

Ehk siis korrektse ees ja perekonnanimega profiilid on kuulutatud vigaseks ning veastaatus kaob kui inimene lisab profiilile näiteks ema neiupõlvenime (millest emad on üldjuhul abiellumisel loobunud). Selline genipoolne valede nimede lisamise õhutamine on üsna totter.

P.S. Naisterahvastel jätame me ikka perekonnanime lisamata ja täidame vaid perekonnanime sündimisel ehk neiupõlvenime. Perekonnanimi tekib talle siis automaatselt kui tema profiil mestida tema abikaasaga. (Ilma, et oleks seejuures vaja ühtki täiendavat toimingut teha).

P.P.S. kusagilt aruteludest on silma hakanud, et hoolimata sellest, millise keele kasutaja oma keskkonda on määranud, siis profiili sisestamise hetkel on keeleks ikkagi inglise keel.

See HTML puu on ikka tõeliselt nõme. Alati on nii, et mida uuem asi, seda s....m see on. Ma ei tahaks küll, et see uus püsivaks jääkski.

Nimedega on tõesti mingi jama.
Panin selle isikukirje lingi FaceBooki (Jaan Kerves / John Kerwes) ja seal kuvati viidet Genisse kui: Jaan Köster (NB! isik kasutas terve elu ema neiupõlvenime, ja USAs peenutsevalt W abil)
John / Jaan Kerves

Ettepanek Geni programmiga seoses. Peaks olema võimalik isiku ekraanipildist VÄLJA /sisse lülitada Kinnitatud kokkulangevused.
Analoogiliselt töötab juba isikukirje ülemises reas sugulusseoste jada SISSE/välja lülitamine.

Kinnitatud kokkulangevused segavad mind üksjagu, sest võtavad keset ekraani väga palju ruumi. Kokkulangevusele võib pilgu peale heita üks kord kirje avamisel, siis aga soovi korral sulgeda.

Kuidas saab projekti Estonia, Gravestones VIGADE parandamise taotlusi KIRJALIKULT esitada?

Näide. Sain meili peale teate
Geni leidis sinu jaoks 5 uut kirjete kokkulangevust „Record Matches“.

Seal on 5 inimest detailselt kirjas ja saab avada ka vastavaid Geni kirjeid, kõik tasuta kättesaadav. Sealhulgas Juula Urbanik, kelle MATUSEAEG oli silmnähtavalt valesti antud, nimelt JUPP AEGA ENNE SURMA.

Juula Urbanik

Kui aga minna Juula Urbaniku isikukirje peale Genis (klõpsata näiteks minu saadetud lingil), siis paremal servas on Kokkulangevused. Keskmine kolmest kokkulangevusest on1 (teised on nullid). No aga kokkulangevuse detaile näeb ainult see, kes on maksnud vastava summa eurosid. Parandada mina ise loomulikult ei saa midagi.

Google abiga leidsin ainult, et tegeleb My Heritage, kelle telefoninumbrid tagasisideks on mitmes välisriigis antud. KAS JÄTAMEGI VEAD SINNAPAIKA?!

Sirje Harju - saada mulle sõnum mis seal täpselt Urbanikega ja teistega valesti on.

Lauri Kreen

Sain meili peale teate Geni kokkulangevuste kohta, nagu neid ikka aeg-ajalt saadetakse - „Record Matches“
Juula Urbanik

Juula sünd 13. okt 1870 (õige), surnud 28. okt 1934 (õige), aga matus on 11. jaan !!! 1934 Helme Kalmistu.
Vea tekkimise põhjus on läbi näha, vahetusse on läinud kuu ja päeva asukohad. Muret teeb see, et selliseid vigu võib olla veelgi, mõne sisestaja puhul isegi süstemaatiline viga, seetõttu peaks saama vea kohta kirja saata.

Näiteks mis puutub Genisse, siis olen seal leidnud päris suure hulga selliseid kuupäevi, kus päev ja aasta olemas, kuid puudub kuu. Ilmselt on jällegi päev ja kuu vahetuses, aga päeva nr oli rohkem kui 12, mistõttu Geni jättis selle KUU kohale sisestamata.

Aga tühja sellest matusekuupäevast! Peaasi, kui sünni- ja surmakuupäevad kalmistute projektis õiged saavad.

See on võetud siit:
https://www.kalmistud.ee/haudi?action=hauaplats&filter_hauaplat...
kuid sisestades on kuu ja kuupäev segi aetud.

Neid on väga lihtne parandada (kui viga vaid Genis).
Hoopis hullem on aga sarnane "Globaalne" juhtum on meil. Ehk igal pool on minngi absurdne 01.01.XXXX või 11.11.XXXX vms
Ja ka selliseid on Genis ja mujal väga palju. Meil on neist teemas Tartu kalmistute andmebaas mitu korda juttu olnud. Aga Haudis / Kalmistud on neid ka.
Nimelt kui 199x-200x kaardistati kalmistuid ja koostati esimesed elektroonilised andmebaasid siis oli ju vaja nn kohatäitjat (inglise placeholder) arvude sisestamisel kui hauakivil või matuste raamatus vaid aastanumber kirjas. Ja neid tollal suvaliselt valitud arve (mis üks ja sama vaid sama kalmistu kõigi lünklike jaoks) on võhikul väga raske ära tunda, eriti kui nad muude (täpsemate) kuupäevadega konflikti ei satu.

Aitab mul keegi leida Genist "projekti Estonia, Gravestones"?
Meil on oma projekt juba peaaegu iga kalmistu / surnuaia / kirikaia jms kohta Eestis (ka Vana-Liivimaa osas) ja neid mida veel pole tehakse ajapikku ikka juurde.
Me lisame enamasti nende projektide kirjeldusse vaid lühikese ülevaate kalmistust, asukohast, ajaloost või ka need läbi muude viidete teistele allikatele. Me lisame surnud ja avalikud isikukirjed (ka võtmeisikud - MP) projektidesse ja üldjuhul (v.a. mõned erandid, kalmistud sinna ei kuulu) avalehel neile ei viita. Ka ei pane me valdavas enamuses esilehele isikute daatumeid sest neid saab vaadata ju isikukirjetes.

kahtlustan, et 'Estonia, Gravestones' ei ole mitte Genis vaid MyHeritage'is. Ehk siis sootuks teises keskkonnas.

tundub, et Geni on hakkama saanud veel ühe kehva uuenduse / muudatusega.
Mestimistel võib nüüd Geni (mõnikord, mitte alati) ise automaatselt ühe sünnikuupäeva valida. Varasemalt oli see nii, et kui ühe profiili sünd oli näiteks 1765 ja teisel mestitaval profiilil 1770, siis jäid mõlemad kuupäevad profiili juurde kirja (vastuoluna), kuniks inimene ise määras neist kahest ühe õige kuupäeva (või kui täpset ei teadnud, siis jäi ootele kuniks keegi ükskord sünnikande leiab ja saab seejärel sünniaega täpsustada).
Nüüd võib juhtuda nii, et Geni valib mestimisel ise automaatselt neist kahest ühe kuupäeva ja teine võimalik sünniaeg eemaldatakse profiili juurest.
P.S. Nimede osas (ehk kahe erineva nimega isiku mestimisel ei saa inimene mõnikord enam ise õiget nime valida, vaid seda teeb geni ise omal äranägemisel) on selline süsteem töös juba pikemat aega.

Randel Vuks

'Estonia, Gravestones' on loomulikult mitte Genis, vaid MyHeritage'is, aga Geni paiskab sealt kokkulangevusi. Sellegipoolest tasub otsida Geni projektide hulgast.

Neid kokkulangevusi vaatan mitte kuigi põhjalikult, aga seekord hakkas kohe silma, et too Juula Urbanik on MAETUD õige mitu kuud enne surma. Mitte ei leia, kuhu pöörduda, eriti juhul, kui tõsisemaid vigu peaks leidma.

Randel Vuks

Mis puutub MESTIMISTESSE, siis mina muudan enne mestimist osapoolte andmed ALATI ÜHESUGUSTEKS, uurides algallikaid või vajadusel/võimalusel kirjutades haldajatele või sugulastele.

Pole veel juhtunud, et ma ei tea, milliseid andmeid kasutada, kuigi selliseid olukordi võib ette tulla küll.
Mina mestin, olles nüüdsama isikuid uurinud. Milleks teha vastuoludega tüli haldajatele, kes on detailid võib-olla ammu unustanud või polegi neid teadnud. Ma ise olen pead murdnud pärast kellegi poolt tehtud mestimist, kui on raske aru saada, missugused olid kummagi poole sugulased ja isikuandmed.

Sirje Harju
Tundub, mestimise probleemi olemus läks kaduma, kordan veelkord üle.

Ühe profiili sünniaasta on tuletatud näiteks revisjonidest, teise oma aga näiteks surmakandest. Revisjonide vanused on sageli 2-3 aastat siia-sinna, mõnikord ka oluliselt enam. Surmakannete vanus on mitmel pool vanemate aegade kohta sageli ümardatud 5 aasta kaupa.
Seega ei olegi võimalik täpselt ühest sünniaega määrata enne kui keegi leiab ükskord sünnikande.

Mistõttu oleks hea kui mõlemad erinevad sünniaastad jäävad profiili juurde seniks kuni selgub tegelik sünniaasta (mis tõsi küll, ei pruugi mõnikord mitte kunagi selguda).

Varem oli see nii, et pärast mestimist jäid mõlemad sünniaastad profiili juures nähtavaks, viimasel ajal aga valib geni (mitte alati aga mõnikord) automaatselt neist kahest ühe ja teise kuupäeva eemaldab sootuks.

Vastuolusid profiilide andmetes ei maksa karta. Tegelikult vastupidi - see just näitabki, et konkreetse profiili juures oleks tarvilik veel toimetada või lisaandmeid otsida. Igal juhul on kasulikum, et näiteks sünniaasta puhul oleks profiilil 2 erinevat võimalikku sünniaega kui et sinna tekiks ainult üks, mis võib olla vale.

Me ei jäta ju mestimist tegemata vaid seetõttu, et inimene on sündinud aastatel, mille kohta selles mõisas sünnikandeid ei ole säilinud. Kui inimese täpne sünniaeg ei ole teada, siis ei pea mestimiseks sinna mingit ühesugust sünniaega tekitama. las seal olla erinevatest andmetest tuletatud erinevad võimalikud sünniaastad (vastuoluna). Sellest on edasiseks palju rohkem kasu kui vastuolu eemaldamine, ilma tegelikku sünnikannet leidmata.

Randel Vuks

Täiesti NÕUS mestimise olemusega. Kirjutasingi eelm kirjas, et aktsepteerin erinevate andmetega isikukirjete mestimist.

Kahjuks on, nagu just kirjutasid, sünniaastad antud sageli suure lõtkuga. Samas eesnimed korduvad. Onupoegadel või isal-pojal on samad nimed. Mäe Villemi poeg Villem võib ülejärgmisel aastal osutuda Mäe Villemiks (peremeheks) jne.

Minu praktikas lihtsalt ON JUHTUNUD, et olen saanud mestitavad kirjed muuta ühesugusteks. Enne, jah, POLE enamasti KINDEL SAANUD OLLA. Jätan vahel asja sinnapaika.
Ja tõesti otsingi sünnikanded välja, sageli muudki, et olla kindel, et tegemist on just selle inimese sünniga. Kui aga muud märgid näitavad, et inimesed on samad, pole meetrikat vajagi.

Kena iseenesest, et on inimesi, kes mestimisvõimaluste jahtimisega ainult tegelevadki. Siis muidugi ei hakka iga suguvõsaga põhjalikult tegelema. Jääme ootama, et keegi mestimise lõpetab, kellel aega või infot on.
Mind seevastu huvitab enamasti konkreetne suguvõsa, kuid otsinguga kontrollin küll, kas samu inimesi on juba sisestatud. Tore on küll, kui keegi otsis välja mestitava, kes mul otsimata või kahe silma vahele jäi.

Aitäh, et kirjutasid ja ära muretse! Nõus, Nõus!

"Estonia, Gravestones". Kas keegi on leidnud kontakti andmeparanduse ettepanekute saatmiseks? On nii, nagu esmapilgul kartsin - vigu nähtavasti massiliselt.
Täna sain meilile jälle Kokkulangevused ja kohe vigased.

Nüüd minu lähisugulase mehe vanaema Elisabeth Olter, kes hukkus Tallinna 9. märtsi pommitamise ohvrina. Genis ja Haudis on surmaaeg 09. märts 1944, matus sama kp. Seevastu Gravestones VAHETAB jälle KUU JA PÄEVA (saab 3.sept 1944). Sünniaeg on õige, nagu oli ka tolles näites, mille saatsin mõni päev tagasi. Aga sünni päev oli suurem kui 12 ja tagurpidi poleks saanudki ilmselt sisestada.

Veel üks. Äratab kahtlusi Voldemar Oja, kes suri Gravestones järgi 10.jaan 2004, aga maeti alles 10.juunil 2004. No ongi - Haudi annab, et suri 01.okt 2004 ja maeti 6.okt 2004. VAHETAB jälle KUU JA PÄEVA.

Showing 2701-2730 of 2995 posts

Create a free account or login to participate in this discussion