Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 241-270 of 2984 posts

Tervist. Tunnistan pattu ja kahju, et see andmete riknemist põhjustas.

Samas selgitan, et see sai tehtud mitte huupi näpuveana vaid ühtpidi parandamise, teisalt parendamise huvides. Vea põhjustas see, et ei teadnud, kas see string on mõeldud arvutile või inimesele järgimiseks ehk kas see esineb kasutajaliideses inimesele eeskujuks või pigem kirjeldab portaalile kuupäeva sisestamise formaati eesti lokaadis.

Ehk siis nägin, et "MM/DD/YYYY" on tõlgitud "KK.PP.AAAA" ja eeldades, et see võib olla arvutile lugemiseks mõeldud parandasin tagasi ingliskeelseks MMDDYYYY ja eesti lokaadile sobivaks (eraldajaks punkt ja DDMMYYYY järjestus).

Praeguseks on selgunud, et tegemist siiski kasutajale näidatava malliga, mida olen nüüdseks ka kasutajaliideses kohanud. Heaks ma seda sugugi ei kiida, sest kasutaja käest kvaliteetsete andmete kogumiseks on rippmenüüdega variant tunduvalt veakindlam.

Paar küsimust oleks ka seoses su postituse viimase lause tagumise osa "kui te originaali muuta ei suuda" kohta:

a) kas tõesti pakutakse tõlkijatele vms välistele inimestele kuidagi originaalstringide parandamise võimalust?

b) kui sul on kuidagi paremad suhtluskanalid Geni.com lokaliseeritavuse arendajatega, siis küsi, kas Geni.com-il lokaatide toetust ka teha saab? Ehk et saaks kusagile kirja panna, et eestlased sisestavad kuupäevi DD.MM.YYYY formaadis, mitte äraspidises ühendriiklaste omas, mis isegi siis kui "KK.PP.AAAA" ette kirjutada, palju sisestusvigu põhjustab.

Private User
a) Osades kohtades JAH - väljad nagu "kuu" ja "päev" on esitatud eraldi muutujatena ning nende järjestust ja asukohta muu lause sees saab siis tõlkimisel muuta...
http://www.geni.com/tr8n/phrases?section_key=&search={month_nam...
b) see kõigi DD MM YYYY variantide valik peaks tulema lähiajal ...
lisalugemist: http://www.geni.com/discussions/6000000009879037653?msg=60000000099...

Lauri

Mul juhtus täna nii, et Geni üritas tõlkida meie suguvõsa perekonnanime Ennuste ära Prognoos nimeks!? Mina olin Jaak Prognoos, isa oli Ülo Prognoos jne jne. Päästis inglise keelde ümberlülitus. Väga huvitav tõlge, Ennuste on tõesti soome keeles prognoos. Miks küll soome keede tõlkida ja miks nimesid üldse tõlkida?

Lisaks olid eestikeelses versioonis paigast sünnipäevade vanusearvutus jne. Tundub, et bugid möllavad pahasti!

Point taken Lauri Kreen. Kui tõlge piisavalt selge & ei häiri siis OK. Muidu kena kuulda YYYY.MM.DD võimalusest, mõne aasta pärast saame ehk isegi ISO 8601 paika!

Private User Jah :) Ma loen & saan vahel aru ka. Polnud tahtmine et seletada kes kuuluks kuhu või mitte - vaid rohkem heas mõttes et eesti tõlge läheks kenasti kokku inglise keele originaaliga. Muud midagi.

Jaak Ennuste - Kui just igapäevase tõlkimisega ei tegele siis sealt keele valiku juurest keelake jooksev tõlge ära! Seda Prognoosi ei tõlkinud Geni vaid seda pakkus nn Google Tõlge. Google Translate võib mõnikord väga imelikke asju välja pakkuda (a la Audi tõlkimine BMW-ks). Leidub napakaid kes sihilikult Googlesse valesid vasteid sisestavad - "Soovita paremat tõlget" abil.
Tooge näide (link profiilile) kus vanusearvutus eestikeelses versioonis vigane on? Kui asi tõsi siis tuleb Geni kasutajatuge teavitada - selline keeltekaudu erinevus on ennegi esinenud...

Tänud Lauri. Kas jooksva keele valiku all pidasid Sa silmas Geni avaekraani ülal paremal olevat keele valikut? Ehk soovitad kasutada US Englishit?

Jaak

Jaak Ennuste - Jah just seal. Seal ju valikud:
Vali keel
Sinu keeled
Estonian - eesti * 79%
English (US) * default
Muud keeled

Luba jooksev tõlge
Kasuta hiire paremklõpsu või CTRL+ klõpsu et lisada tõlge.

VÕI

Keela jooksev tõlge
Kasuta hiire paremklõpsu või CTRL+ klõpsu et lisada tõlge.

Tõlkimise tööriistad
Otsi teiste kasutajate poolt tehtud tõlkeid, hääletada tõlkeid või lisa omapoolseid tõlkeid.
Halda keeli language admins only
Muuda keele omanimetust ja määratle keele reeglid.

Just seal keela ära jooksev tõlge eesti keele jaoks.

Lauri

Tere! Olen varem probleemivabalt saatnud Geni sünnipäevaõnnitlusi ja kingitusi, ning tavaliselt saab oma tervitust vaadata (ja vist ka muuta) Kalendrist enne tähtpäeva saabumist.

Nüüd olen juba 3 korda loonud ühte pulma-aastapäeva tervitust, mis kohe peale loomist teatab, et tervitus toimetatakse kohale õigel päeval. Kuid hilisemal kontrollimisel Kalendrist seda näha ei ole vaid on tekst "saada pulma-aastapäeva tervitus või kingitus".

Nii mai teagi, kas adressaat saab õigel päeval 3 tervitust või ei saa üldsegi. On keegi probleemiga kokku puutunud?

Ette tänades, Kaido.

Private User - Ei ole kogemust. Ei kasuta seda nn tähtajalist õnnitluste saatmist sest see jääb tihti liiga hiljaks... Vaatamata paljudele lubadustele elab Geni ikka veel nn Ameerika läänekalda ajavööndis: GMT-8 = Pacific Standard Time (PST) {+seal ka suveaeg kasutusel (PDT) kuid üleminekud hoopis teistel aegadel (14 March 2010 2am - 7 November 2010 2am): http://wwp.greenwichmeantime.com/time-zone/usa/pacific-time/)
Las adressaat annab sulle teada kui palju tervitusi ja millal ta sai.

Fotode kohta küsimus.
1. Kuidas saan ära võtta sugulase Ülo profiilifoto mida lisasin ja mis on hoopis tema venna Jaanist foto?
Võtsin küll ära fotolt see" Identify" link Ülo profiiliga ja panin asemele Jaani "Identify" link. Õige pilt on nüüd Jaani profiili juures, aga sama pilt istub ikka edasi ka Ülo profiili fotoks. Imelik et allpool Ülo profiili osas kus näeb kõike fotosid kus ta on märgitud ei ole seda fotot.... ei tunnista et see on seal profiilifotoks. Mida teha?

2. Teine probleem fotodega on et kui lisad oma sugulaste fotosid, kuidas saab muuta kellegi profiilifoto ühe teise vastu mida hiljem lisasid?
Tundub, et Geni automaatselt paneb esimese foto kus sa märgid kedagi tema profiilifotoks. Täna ja eile ma pole saanud profiilifotosid muuta ühe teise vastu mida hiljem lisasin. Näiteks ma tahaks panna foto kus inimene oli elus tema profiilifotoks, mis teda paremini iseloomustab kui see kus on foto tema hauakivist.

1. oletan, et siin tuleb lihtsalt oodata, millal suhteliselt aeglase reaktsiooniga GENI reageerib.

2. Kõigepealt "tagid" selle sugulase pildil ära. Nüüd lähed sugulase profiilile ja klikkad sugulase profiilifotol. Lahti peaks tulema sugulase profiili pilt, kuid külje pealt saad valida ka teisi pilte sellest sugulasest .Validki sobiva pildi ning vajutad pildi kohal olevat "Säti profiilifotoks" nuppu.

Lilian Puust - Päris nii see asi ka pole kui Private User kirjutab. Sa saad Genis alati panna oma puus (perekonnas) kellelegi esimese pildi. Edasiine sõltub juba profiilidest - kui tegu on avalike või privaatsete isikutega (mitte kasutajatega), kes sinu puus ja halduses siis pole probleeme. Kui aga isik on kasutaja või on vahepeal selleks saanud peab sul tema üle täielik haldajaõigus olema, muidu sina ta profiilipilti muuta enam ei saa. Ta ise saab ainult. Saada link selle Ülo profiilile - uurin siis asja.

Lauri

PROFIILI FOTOD GENIS
Kas on mingi viis sugulase profiilifoto muuta ühe teise vastu kui sa oled profiili haldur ja need on ka sinu enda lisatud fotod?
Paistab, et Geni paneb esimese foto millel oled märkinud isiku nimega tema profiilifotoks.
Puudub nupp "säti profiilifotoks" millega saaks neid vahetada. (See nupp mis on näha sätib ainult sinu enda profiilifotoks.) Ei näe kuidas saab sugulase oma muuta.
Muide, nii kui varemalt kirjutasin, see vale foto on ikka Ülo profiilifotoks ja on nii kui tont sinna kinni kleebitud, kuigi see sama foto pole tema profiili allpool osas näha kus on teisi fotosid näha, kus ta on märgitud. Veider!

Lilian

Kas saaksime teha mõned kategooriad mis kuuluks "Tehnilised nõuanded" ide alla, et oleks kergem leida kas teema on juba olnud käsitletud.
Veel parem kui oleks otsing.

Nupp "Säti profiilifotoks" sõltub sisust. Pead pildi juurde leidma selle inimese profiili kaudu, siis saad samal nuppul valik: "Sae see pilt isiku XY profiilipildiks." Muidu on jah lihtsalt "Sae see pilt oma profiilipildiks."

P.S. Just sain selle Ülo profiili tondi profiilifoto ära võtta sellega, et kustutasin foto minu fotoalbumist. Ta siis kadus sealt ära. Tõin ta uuesti sisse ja uuesti panin õige venna "tag" sinna.

Olav, kui olen näiteks Jaani profiili juures, näen allpool tema profiilis kõik fotod mida olen lisanud ja kus olen teda märkinud, siis ei näen ainult nupp mis ütleb "Säe see foto SINU profiilifotoks".
Kas on mingi teine koht tema profiilis kus näeb seda nupu teisiti?

Lilian

PROFIILIFOTO
Nüüd näen, et saab ikka profiilifoto muuta, aga ainult siis kui vajutad sinna kus on profiilifoto koht. Mõistlik!
Ma varemalt vaatasin profiili Media osasse kus on tema nimega märgitud fotod.

Ehk seal media osas sobiks tegelikult sama võimalus. Kena, kena et ikka hakkama said :)

Tervitustega,
Olav

OTSING
Google kaudu saab otsida avalike arutelude sisu, natuke võtab aega, et nende puhvrisse jõuaks, otsingusse võib lisada site:geni.com, nt
http://www.google.com/search?hl=et&safe=off&rlz=1C1CHMR_etI...=

Lilian Puust - hea et asja käima said. Aga ma sulle ju privaatkirjas kirjutasin et kaashaldajale ei laiene Genis kõik õigused fotodele. Et see isik kes profiili sisestas ja ikka veel haldaja on saab alati fotot muuta. Minu kogemus ütle, et kui profill muutub kasutajaks s.t. seostuv isik tuleb ise Genisse saab ta sellestpeale ainult ise olemasolevat profiilipilti vahetada.

Liivi Murumets - Noah Tutak juba lubas, et lähiajal tuleb arutelude otsing ja ka mitmed filtreerimise funktsioonid. Seni jah tuleb minna www.google.ee või www.google.com ning sisestada otsinguaknasse (ilma jutumärkideta): "otsitavsõna site:www.geni.com/discussions"

Lauri

HALDAJA JA KAASHALDAJA
Mul pole selge mis on vahe olla haldaja ehk kaashaldaja.
Kas nendel on erinevad õigused mida saab kellegi profiiliga teha?

Kas HALDAJA on see kes esimesena kellegi profiili paneb Genisse?

Ütleme, et paned oma sugulase profiili Genisse ja hiljem selgub, et ta on ka ühes teises sugupuus ja need profiilid on "merged.", kas Sul enam ei ole samad õigused oma sisestatud profiilile?

Kui on nii, siis paneb mõtlema, enne kui nõustud lasta profiile kokku panna.

Kui tegemist on elusisiku profiiliga, siis oleks loogiline, et sellel isikul peaks täielik õigus olema oma profiilile ja tal peaks olema õigus fotosid ära võtta või liiguta.

Kas on mingi õiguste "hierarchy" ehk õiguste järjekord profiilide üle, olenev kes seda soovib muuta, ütleme, et kui on luba olemas "Edit Profile" kasutada?

Lilian

Kaashaldaja ja haldaja
igal profiilil on üks haldaja ja võib olla mitu kaashaldajat

esialgu on profiili haldaja selle sisestaja
kahe profiili ühendaisel jääb üks neist haldajaks, teine kaashaldajaks
haldust on võimalik taodelda
haldusest on võimalik loobuda

kahe profiili ühendamisel jääb haldajaks põhjalikuma või kvaliteetsema profiili haldaja. Ühetaoliste profiilide puhul "vasakpoolse" või "alumise" profiili haldaja - oleneb mestimisviisist.

Haldajal ja kaashaldajal on ÜLdisELT samad õigused. MÕned pisikesed erinevused

1. kustutamisteade saadetakase AINULT haldajale
2. haldustaotlus saadetakse AINULT haldajale
3. (vist) ainult haldja saab muuta profiili avalikuks/provaatseks (ei ole kontrolliud, võimalik, et seda on muudetud)

Muid olulisi erinevusi haldajal ja kaashaldajatel ei ole.

Õigustest veel kokkuvõtlikult

1. KÕik profiilid jagatakse kolmeks
a) avalikud profiilid
b) isiklikud profiilid
c) kasutajad

Avalike profiilide vaatamise õigus on kõigil, muutmise õigus haldajatel ja NENDE koostööpartneritel.

Isiklike profiilide vaatamise õigus on pereliikmetel, haldajatel ja viimaste peregrupi liikmetel ja sõpradel.

Isiklike profiilide muutmise õigus on pereliikmetel, haldajatel ja viimaste peregrupi liikmetel.

Kasutajate profiilide üle otsustavad kasutajad ise. NAd võivad lubada sõpradel ja/või pereliikmetel oma profiili osaliselt või täielikult muuta. Kasutajad saavad ise otsustada, kellele ja miliseid andmeid tema profiililt näidatakse.

Elus-surnud vahet ei tehta. Oluline on, kas isik on kasutaja või haldab tema profiili (andmeid) keegi teine.

Henn Sarv
Profiilide avalikuks muutmine on hetkel veidi vabam, olen avalikuks/privaatseks muutnud pererühma kuuluvate inimeste hallatavaid profiile, millel osas mul isiklik haldusõigus täiesti puudub, kuid samas ei ole see sugugi mitte alati võimalik, mistõttu tundub, et profiilide avalikuks/privaatseks muutmisel on aluseks profiiili haldajaks oleva inimese privaatsussätetes lubatu.

Arne Pajula - veel sõltub see õigus sinu sugulusest antud isikuga ning ka sinu sugulusest antud isiku haldajaga. Täpseid reegleid ma küll siinkohal välja tuua ei suuda...

Lauri

Et teateid jälgimistest esiküljelt maha saada...
tuleb Filtreeri osas (seal samas esilehel) eemaldada valik: Profiilid
kindlasti kaob siis ka miskit muud esilehelt, kuid jälgimisteadetest ja kaasnevatest "lõustadest" on seejärel plats puhas.

Lauri

Miks on Sõbrad muudetud JÄLGIJATEKS?

Showing 241-270 of 2984 posts

Create a free account or login to participate in this discussion