Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 31-60 of 2981 posts

Otsida saab üles aknasse SEARCH nimesid sisestades. Kahjuks on vist täpsem otsimine, kaasaarvatud kõlapõhine otsimine vaid PRO-võimuses.

Ühendamiseks on põhimõtteliselt neli võimalust (viimane neist sobib ka otsimise puhuks :))

a) kui kaks profiili, mida vaja ühendada, mahuvad samasse puusse (on korraga aknas näha) saab neid kokku lohistada (võimalik et enne vaja ctrl-click, sisi kaovad kollased nooled ja saab asuda lohistama)

b) kui kaks profiili ei mahu samasse puusse (kaks puud või haru vaja ühendada) siis tuleb kasutada kahte akent (lehte) - kõigepealt avad ühes aknas ühe puuharu ja ühendatava profiili kohal teed MORE ja valid sealt MOVE. Profiili koopia ronib külgribale. Seejärel avad teises aknas (kui on avatud, siis värskendad akent) teise puuharu. Väikese viitega ilmub külgriba ka sinna. sealt lohistad kaks profiili kokku.

Selleks, et saada vajalik õigus, oleks kasulik enne teise osalisega (teise haru haldajaga) sõlmida peresuhe (kutsuda ta family gruppi)

c) juhul kui vajalikku voli ei ole, saab algatada ühenduse vastava veebiaadressiga:

http://www.geni.com/profile/compare/xxx?return=match&to=yyy

siia xxx ja yyy asemele pistad ühendatavate profiilide ID-d. Profiili Id on see pikem numbrijoru (esimene neist) kui avad profiili veebilehel. Avad nii ehitatud veebiaadressi, kontrollid igaks juhuks üle, siis kinnitad - läheb kiri algul ühele ja vajadusel teisele profiili haldajale.

d) neljas võimalus (see sobib ka otsimise puhul) kirjutad mõnele PRO-le, kes on lahkesti nõus aitama. Ma vähemlat ühte sellist tunnen.

Vajadusel võiksime me avada diskussioonid teemadega - otsimise abipalved, ühendamise abipalved, korrastamise abipalved (rahvusvahelisel seltskonnal nii käib - seal on eraldi diskussioonid just selliste teemadega, siinseal suguvõsade (perekonnaliinide) kaupa.

tervitades
Henn

Märkus eelneva juurde - & asemel seal URL-is käib lihtsalt &

Henn

See oleks hea idee küll- see diskussiooni teema.
Mul ripub hulga selliseid kutseid, kuid inimesed ei vasta või ei viitsi või......

Suur tänu põhjaliku vastuse eest! Läks kohe marjaks.

Collaboration - Koostöö - uued reeglid

ristpostitus kahte arutellu (üldised arutelud ja tehnilised nõuanded)

MInult on palutud, et ma selgitaks, mida tähendab aj mida toob kaasa GENI viimane teade collaboration-koostöö uute reeglite kohta. ET minu hinnangul on tegu üldhuvitava teemaga, siis postitan oma vastuse pikemas versioonis ka arutlusrubriikidesse.

Koostöö hõlbutamiseks ja perekonnapiire ületava ühistegevuse võimaldamiseks on Geni keskkonnas kolm sugulusvälist vahekorraliiki, mis annavad täiendavaid õigusi-juurdepääsu teiste perekondade ja kaugemate suguharude profiilidele. Need on sõbrad (friends), peregrupp (family group) ja koostegutsejad (collaborators). Kõik kolm on isikutevahelised suhted ja ei puuduta (väikese erandiga) muid asjalisi

1. Sõbrad saavada vastastikku lugemisõiguse (seda saab profiili omanik reguleerida ja täpsustada) teineteise hallatavatele profiilidele.

2. Peregruppi liikmed saavad vastastikku muutmisõiguse (seda saab profiili omanik pisut piirata) teineteise hallatavatele profiilidele. see õigus on edasikanduv - minu kutsutud pereliikme perekonnaliikmed on minu laiendatud perekond - st neil on samasugused õigused, kui minu sugulaste (family) sugulastel (family family)

3. Koostegutsejad - collaborators. Need, kes nõustuvad minu koostööettepanekuga annavad mulle ligipääsu oma hallatavatatele profiilidele aga ainult lahkunutele. Elusad siia alla ei kuulu, ka ei ole collaboration edasikanduv.

Kuna koostöö on parim viis ajalooliste (lahkunute) perekondade korrastamiseks, ühendamiseks ja täpsustamiseks, mis ütlasi ei mõjuta elusolevate isikute andmete privaatsust, sisi otsustati see muuta PRO-privileegist üldkasutatavaks. Ja kuna koostöö ühesuunalisus on mitmeti ebaõiglane, sisi otsustati muuta see kahesuunaliseks.

Natuke täpsemalt: Kui sõbrasuhe ja peregrupp olid vastastikkused - mina annan sulle õigused, sina annad vastu mulle samasugused, siis koostöösuhe oli siiani ühesuunaline. see asetas PRO õigusega kasutajad ebaõiglaslet eelisseisu just õiguste mõttes.

Seega:

* koostöösuhe (collaboration) on nüüdsest kättesaadav nii PRO kui mitte-PRO kasutajatele

* koostöösuhe on nüüdsest kahesuunaline

* kõik olemasolevad koostöösuhted teisenevad uute reeglite järgi

Kui on täpsustavaid küsimusi, siis selgitan täiendavalt heal meelel

Henn

Kellaajad Genis
Nagu ma aru saan elab kogu Geni vaikimisi California ajavööndis - kas seda saab ka muuta?
Et hommikul ja pärastlõunal lisatud muudatused oleks ikka eestlaste jaoks samal päeval (muidu on hommikused n.ö eilsed), ja et ka kõik teavitamised jne (sünnipäevad jne) ikka meie kalendri ja kellaga sobiksid.

Lauri

Mestimise (merge) järgne bug?

Kas see on mingi Geni viga et kui kaks või enam profiili on ilusti (osapoolte) poolt kokku liidetud jääb tulemusele tihti X-ajaks ikka külge rippuma silt
"1 match in other trees"? Otsing aga leiab alati vaid selle ainsa profiili.

Lauri

see on süsteemisisene bug jah ehk ajaline välde, enne kui süsteem ennast ise korrastab ja vajalikud muudatused läbi viib. Henn on sellest rääkinud ka siin, ma arvan. See bug kaob ära umbes paari päeva jooksul. Kui ikka search name alt ei tule mingeid teisi vasteid, siis neid ei ole.

Nagu Jaak kirjutas on siin tegemist viitega. See ei ole bugi vaid "by design"

duplikaatide leidmine ja profiilide otsimine toimub otsimisindeksi najal. See on küllalt mahukas assünkroonindeks, mida ei värskendata reaalajas vaid vist kord päevas. Lisaks on täistekstindeksite uuendamisel tüüpiliselt kõige raskem "vanade asjade kadumine" kuna see eeldab täisindekseerimist. Uute asjade lisandumiseks piisab lisandusindekseerimisest.

Nii et kannatlikkust ja rahu :)

Henn

Kellaajad Genis

mine oma profiili lehele (ülalt TAB nimega Profile)
vali edit profile ja määra omale ajavöönd
kahjuks ei ole seal kõiki ajavööndeid (meile lähim on Iisrael) ja ega sellest väga palju kasu kahh ei ole.

Ise olen juba harjunud, et Genis toimub kõik ca 1 päeva täpsusega

Henn

Kellajad Genis:

on ikka kasu küll :)

eelmsie teate päises:
Henn Sarv
Today at 4:23 AM
Delete

vastab minu arvuti kellale

Henn

Kellaajad Genis järg

Ja kas igas profiilis peaks siis ajavööndi määrama?
Miks Henn Sarve arvuti kell 04:23 on sellal kui Eestis kell 15:23?

Kellaajad Genis järg - see nüüd ikka ka jama... kui paned profiilis GMT +2 (nagu vaja) siis näitab 04 PM (16:00) asemel Genis hoopis 06:00 AM (06:00).
Kust see -10h erinevus tuleb?

ehh valesti vaatasin :)

ühesõnaga - see ajavööndi asi on Genis pea peal

Henn

veel ajavööndist - ajavööndi määrad ikka OMA profiilis
selle järgi teavitatakse sind sulle sobivate kellaaegadega

Aga nagu ma juba kostsin, see ajavööndi asi on pisut vigane neil - jääme teadmise juurde, et asi käib päeva täpsusega

Ei suuda lahutada vale/vigast/sobimatut sidet!
Kui ühele isikule on seotud lisaks õigele abikaasale/partnerile teine n.ö vale siis kuidas selle sideme lahutada saab? Puu vaates ei leia võimalust, Relationship all saab ainult saatust (Ex- või mitte) muuta. Ühegi probleemiga seotud isiku profiili ära kustutada poleks tarvis (on muul viisil seotud reaalsed isikud).
Tänud ette
Kuidas selline lahutamine käib?

anna palun igase sideme juurde profiili aadress
need, kes on PRO-d ja kellel on volitus profiili osas, saavad lahutada

Henn

NB! need, kes ei ole PRO-d ja tahavad vale partnersidet (või mis iganes sidet) kustutada, üks vana kavalus. PALUN SELLEGA ETTEVAATLIKULT RINGI KÄIA. Parem on anda lahutamine PRO-le teha (igaüks võiks omale mõne PRO kodustada :))

Geni lubab sidemeid kustutada vaid niikaua, kuni puu "katki" ei lähe, kusjuures puu seotust kuskil kaugemal ta ei arvesta.

Oletame et mul on puus kaks isikut ANTSja MALL omavahel abielus ja mul on vaja see side lahutada. Lahutamine käib nii:

Lisan ANTSULE uue naise X1
Lisan MALLELE uue mehe Y1
Lisan Y1 veel ühe naise X2
Ühendan X1 ja X2 omavahel kokku - NB! Ei kinnita ühendust
tekib kollane kolmnurk - klikk sellel, ilma midagi kokku tõstmata continue ja save
tekib sinine rist - EI TORGI SEDA!

Nüüd on võimlaik võtta ANTS (puu vaates) EDIT ja RELATION
saad kustutada ANTSU suhte MALLEGA (nb läapsed lähevad MALLE alla, kui on), kui vaja teed vastupidi - kustutad MALLE suhte ANTSUGA.
KUi osa lapsi ühe osa teise omad siis viid vastavate ANTS-X1 ja MALLE-Y1 vanemate alla

Kui ühendus on kustutatud, siis lähed otsid oma pooleliühendatud X1/X2 - vajutad sinist nuppu ja tühistad ühendamise. Seejärel kustutad X1, X2 ja Y1 profiilid

NB! Kasuta mitut akent, et sul mõni haru näpuvahelt maha ei pudeneks

Henn

Ma sisestasin kogemata (hajameelsusest) isaprofiili kaks korda ja ei saa seda eemaldada. Kas oleks võimalik seda kuidagi korda teha?

Mina tõstaksin nad puuvaates üksteise peale (vt all B variant). Henn Sarv soovitab nii kirjas 31. postituse all:
a) kui kaks profiili, mida vaja ühendada, mahuvad samasse puusse (on korraga aknas näha) saab neid kokku lohistada (võimalik et enne vaja ctrl-click, sisi kaovad kollased nooled ja saab asuda lohistama)

b) kui kaks profiili ei mahu samasse puusse (kaks puud või haru vaja ühendada) siis tuleb kasutada kahte akent (lehte) - kõigepealt avad ühes aknas ühe puuharu ja ühendatava profiili kohal teed MORE ja valid sealt MOVE. Profiili koopia ronib külgribale. Seejärel avad teises aknas (kui on avatud, siis värskendad akent) teise puuharu. Väikese viitega ilmub külgriba ka sinna. sealt lohistad kaks profiili kokku.

em..kuidas saab oma profiili ära blokeerida? ma saan aru, et isik paneb oma konto kinni või siis ei saa enam sisse, aga alati on võimalik parooli meeldetuletus tellida. Kui e-maili ei saa sisse, siis sellele on võimalik ka salaküsimuse või muude andmetega parooli lähtestust teha.

no ok, aga töökohaga saab ikka ühendust ju võtta, et saaks töömeili sisse minna, et saaks parooli ära muuta ja siis e-maili ümber kantida? Mingi meiliserver neil ju peaks siis toimima veel? Eks ta on keerukas probleem jah.

Ma arvan, et tuleks Geni suppordi poole pööduda, lihtsam, kui kadunud töökoha kärsanud serverist kustutatud outlooki kontot elustada.

Ja Geni profiil on sul selline mida keegi teine (Family Group jne) täiendada ei saa? Osadel juhtudel laseb Geni sel juhul lähisugulastel uue meiliaadressi lisada.

Mul on ilmnenud selline probleem, et osad pildid ei avane. Puus on kiri "photo error" Ka albumis ei avane need pildid. Kas kellelgi on veel selliseid probleeme? Minul tekkisid need täna. Kas seda saab kuidagi parandada, või läheb kõik ise korda?

Kalev

vana tuttav probleem - ma mõtlesin et vahepeal kadunud

a) proovi hoolitseda, et pildi NIMES ei oleks täpitähti
b) tee pilt pisut väiksemaks

või kui need ei aita

saada mulle pildi aadress

Henn

Mul kadus juba probleem ära. Ainult ühe inimesel oli pildile mahtunud tükike põske ja ükskord enne oli ühele pildile jäänud ainult silm. Paistab, et see probleem on ka teistel, sest nägin ka foorumis ohe naisterahva pildil ainult silma. Mina kõrvaldasin selle probleemi sellega, et sellel pildil mis on puus tegin "Identify" tegemise käigus rohelise raami nii suureks, et inimese nägu jäi raami sisse ja siis paigutasin ta uuesti puusse. Peale seda oli kõik jälle korras. Ega ma muidugi ei oska öelda kas see kõik just minu tegevusega seoses oli. Võib olla läks iseennesest kõik paika. Täpitähti mul omateada ei olnud, vähemalt nendel mis mul meeles on. See oli mul päris massiline, oma sada pilti ei tulnud lahti. Nüüd on enamikuga kõik korras aga üksikuid on veel. Praegu ei hakka saatma, ehk saab iseenesest korda.

Tänanud

Kalev

pildil isikute identifitseerides tuleb meeles pidada muudatust, mis hiljaaegu sisse viidi.

Isiku identifisteerimisel kadreeeritakse profiilipilt selle "rohelise raami" suuruseks. KUi isiku identifitseerimisel teha pildile lihtsalt klikk, siis võib identifisteerimisraam olla nähtamatu ja liialt väike - selle tulemusena on ka isiku profiilipilt vigane

seeepärast tuleb isikute identifisteerimisel kasutada korrektset kaadrit

Henn

Oh see on küll hea uudis. Enne olin hädas sellega, et kui tahta suurelt pildilt kedagi profiilifoto jaoks tuvastada, siis näitas profiilifotos ikka suurt pilti, mitte inimese nägu.

Kui nägu on liiga väike, et profiilipildil tuvastada, kas siis süsteem teeb selle suuremaks või kuidas seda jama lahendada? Kas tuleks kõigepealt pilti suurendada või ainult seda näo kohta või siis üldse see nägu pildist "välja lõigata"?

Mina olen näo pildist välja lõiganud.

Kalev

Showing 31-60 of 2981 posts

Create a free account or login to participate in this discussion