Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 361-390 of 2995 posts

Private User - ei saa.
Saab (nii PRO kui mitte-PRO) siis kui mõlemate haldajad on tema pererühmas (siis pole täiendav koostöö nõutav).
Kui need mõlemad isikud on avalikud siis saab nende mestimise lõpule viia ilma koostööta hooldaja (kuraator).

PRO eelis on, et talle ta oma, pererühma liikmete ja koostööpartnerite halduses olevaid kokkulangemisi pakutakse ja ta saab neist kohe kergesti mestimistaotlused koostada.

Private User - Sul on pererühmas palju Geni kasutajaid. Oma mestimised saavad nad vaid ise lõpule viia kuid pererühma siseseid "mittekasutajaid" saavad nad kõik mestida. P.S. Sinu alaealiste laste andmeid ei näidata kellelegi (pererühmas lähisugulased näevad), ka koostööpartnerile mitte.

Lauri, ma pole siiamaani aru saanud, mida mõista "pererühmas lähisugulaste" all. Kas see on kuidagi defineeritud geni süsteemi mõistes?

Jah - vaata oma pereliikmete andmeid - esilehel osa Lähisugulus.
Sinul on 7 lähisugulast: http://www.geni.com/list?focus_id=6000000007060451101&group=imm...

Imelik! Mestimiskeskuses pole uusi mestimisettepanekuid üheski osas, asilehel aga on, parempoolses veerus lõige "Avasta uusi harusid oma puus"

Uue aastaga tuli uus mestimiskeskus, mille paremas ülanurgas olev rippmenüü lubab valida, missuguseid mestimisi tahad näha. Vaikimisi kuvatakse seal sugulaste maestimisi, kellega tihti mingeid probleeme ei ole. Kui valid koostööpartnerid vm näed teistsugust pilti.

Mestimiskeskus pakub mulle mestimiseks 62 Adot ja 69 Marri, kes ilmselt ükski ei sobi mestimiseks. Sealjuures minu Adol ja Marril on olemas sünniajad. Kuidas neist üleliigsetest lahti saada ? Ühekaupa pole ju möeldav ja ma olen proovinud kui mestida osaliselt, siis järgmiseks korraks on kõik jälle tagasi.
Või on järsku mingi võimalus, mis lubab välistada mitut isikt korraga.

Private User masin on masin ja teeb oma tööd kohusetundlikult. Sünniaasta loeb vähe, sest otsitakse ju võimalikke sobivusi. Ühel on sünniaasta, teisel on surma-aasta ja miski ei takista neil olla ühe isiku kaks kirjeldust.
Vaja on täiendavaid andmeid. Eestis on mõistagi perenimedega varasemal ajal kitsas käes ja seetõttu võib näha erinevaid meetodeid perenime väljale talunime kirjutamise kohta. Mingeid reegleid selle kohta ei ole ja igaüks teeb seda vastavalt oma ilumeelele. Vahel kirjutatakse ka talu nimi lihtsalt ilma lisamärke panemata perekonnanimeks, kuid see on kahjuks eksitav ja võiks sellisel juhul esimese asjana olla kajastatud isikukirje "Lisateave" väljal.
Mõistlik oleks ka sünnikoha kasvõi umbmäärane lisamine, sest on talunimesid, mida isegi ühes mõisas leiab erinevates külades kordumas.
Õnnetuseks ei ole Genil valepositiivsete mestimiste välistamise võimalust, aga äkki kunagi tekib.

Mul oleks üks süsteemiparandus pakkuda...süsteem võiks ikka vaste identifitseerimisel arvesse võtta lähisugulaste andmeid. Kui nendes on ajastu vahe näiteks suur või siis on mõlemad vanemad vastuoluliste andmetega. On juhtunud näiteks, et on erinevad harud, kus on samanimelised ema, isa ja poeg ja tegelikult ei ole neil isikutel üksteisega mitte midagi pistmist. Süsteem aga loeb seda vastena. Samas annan endale aru, et selline süsteemiparandus nõuab palju tööd ja võib olla üsna ebastabiilne, mis põhjustab probleeme.

Jaak Tulp antud hetkel on lihtsam kõigist luupidest paari hiireklõpsuga vabaneda.
Selleks mine puu vaates lehekülje alaservas paiknevasse "Eelistused" sakki ja pane linnuke kasti "Keela viide sarnasusele".

Jaak Tulp Sinu omadega sarnased ettepanekud on juba päevakorras sarnases ingliskeelses arutelus.

Arne Pajula - kas see keelab kõik luubid (pole vaja) või just sell 69 Mari omad (väga vaja)? Kas see valik kajastub ka nn mestimiskeskuse kokkulangevuste tabelis?

Kas keegi teab kuhu pildid kaovad, mul on päris paljude piltide asemele tekkinud punased ristid? :(

See on probleem mis on teada - asjaga tegeletakse. Fotod pole kadunud. Neid lihtsalt ei näidata.
On teada et kindla punktitiheduse ja värvide arvuga pilte ei näidata, samuti ei näidata pilte kus nimes mitte-inglise tähti...

Loeb siit see kes fotode pärast muretseb:
http://www.geni.com/discussions/89069?msg=668936

Olin ka väga mures piltide kadumise pärast. Lisasin juba üle kümne kadunud pildi tagasi ja muidugi need,mis ennegi olid. Ei tea,kas varsti on nad jällegi maha võetud. Hea seegi, et tean nüüd tegelikku põhjust

Ega ole lihtne teha muudatusi ja parandusi töötavasse süsteemi nii, et midagi ei lakka töötamast. Eks ta ole! Küsimus oleks - kas neid parandusi-täiendusi on ikka kõiki vaja teha. Äkki siis on?

Mina olen oma pildid Photshop elements 4.0 vähendanud nii, et need ei ületa 150kB. Mull pole ükski pilt siiani kadunud. Neid on üleval umbes 280 pilti meie sugupuus

Private User - Geni probleemiks pole kunagi olnud faili füüsiline suurus (kB, MB).

Olev Ait - püüti parandada ühte viga (et fotosid mille nimes, kirjelduses, seotud isikute nimedes jms kontekstis oli mitte-inglise tähti (sh ka š, ž, õ, ä, ö, ü) ei kuvatud kas siis puuvaates või ka tekstivaates) ja selle vea parandamise algoritm/programm oli vigane ning tema poolt ülevaadatud lingid fotodele on nüüd vigased (fotod on alles kuid neile ei viidata õigesti).
Mõlema probleemiga tegeletakse. Osa on vist juba ka korda saadud.

Private User
Las olla et polnud täpitähti. See teine programm muutis lihtsalt osa linke vigaseks. Pole hetkel teada mis alusel ta seda tegi (otsima pidi ta ju slaavi, araabia, heebrea jne nimesid ja nendega seostuvaid probleeme).

Parem oleks kui te poleks seda vigast pildilinki puutunud!
Nüüd Geni seda ise parandada ei saa. Peate selle pildi ise uuesti üles laadima.

Värske info Geni Team-ilt:
"The script has over 200,000 photos to rename and re-upload to photos.geni.com -- that's probably going to take about 10 days."

Lauri

Olen hädas kuupäevade sisestamisega. eilseni pole probleeme olnud.

Värske näide isikukirjetel kuupäevade sisestamisega: 27. august 1868, (08.27.1868), aga GENi salvestab selle asemel 12. august 1868.
Mida tuleks teha ?

Enne ei ole jah seda jama olnud.

Kui puuvaates isikute lisamise toimib kuupäeva sisestamisel vana viisi mitme välja süsteem (eraldi kuupäev, kuu ja aasta), siis muutmisel on juba ühe väljaga.

http://www.geni.com/account_settings/localization kui muuta kuupäeva formaati, siis tegelikult midagi ei tundu juhtuvat. Kui algselt on KK PP AAAA ja muuta PP KK AAAA, siis kui isiku andmeid muuta, siis kuupäevad on ikka kujul KK PP AAAA.
Kellele seda jama vaja on? Enne toimis kõik hästi.

Paar päeva puuvaates isiku lisamisega klaviatuur ei toiminud 100%, mõnda märki ei saanud sisestada. Isiku andmete muutmisel probleeme polnud.

praegu muutmisel ei juhtu nagu midagi.... tundub et genilased üritavad eile õhtast peale miskit uut kuupäeva lisamise (muutmise) moodust evitada... siiamaani tulutult... :)))))))))))))))

Siin võiks ka nii olla, nagu Genopro-s, tuneeb ära kõik alljäegnevad ja muudab kujule. dd.mm.yyyy

2-3-1855
3.5.1866
5.08.1955
2/2/1877
05. august 1955
reede, 5. august 1955
1955-08-05
August 5, 1955

See menüüst valimine on ikka kohutavalt tüütu...

Tere

Nad jah midagi toimetavad veel - ajavööndid veel eile tööle ei hakanud...
Mul muide see muudatus: PP KK AAAA küll toimib.
Aga nn ISO vorming AAAA KK PP ei toimi üldse.

Andke neile veel pisut aega.

Jaksu

Ma pole päris kindel, kas Te aru saite ja kas ma isegi aru sain.
Tegelikult on probleem selles, et kui päeval pakkus arvuti mulle minu sisestatud kuupäeva 27. asemel 12.
Ja nüüd ei saa ma üldse midagi kuupäevadega seotut sisestada. Ta teatab, et muudatused on salvestatud, aga kui vaatan, siis pole seal midagi.
Ka ei näe uudisvoogu uuenemas. Viimane uudis avalehel on kell 12. 38.
Ma olen tõsiselt mures, et mu arvutis on viirus sees. On veel mõningaid märke...
Kas teistel on sama jama ?

Tõenäoselt on nad selle uue ja ülesmukitud välimuse ning lokaliseerimise ümberkorraldamisega seoses suutnud mõnes kohas mõned kalad ujuma lasta.
Kuupäevade väljadel olen ise varem täheldanud, et kui sirvija väljade täitmiseks on sisse lülitatud "tark mees taskus" ehk prediction, võib saavutada väga ootamatuid tulemusi. Äkki see on see "viirus".

"Unable to update dates on profiles
Amanda
posted this on Mar-17 11:55

Users are currently unable to update and save dates on profiles.

Also, some users who have tried to enter dates for BC, will see it flagged as an invalid date.

This is a known issue and we are working on a fix. We hope to have this released soon. We apologize for the inconvenience."

ootame......

No nüüd jälle õnnestub sisestada, kuigi see käiks nagu hooti.
Kus asub see kurikuulus prediction ?

Aitäh, Iida. Üks mure vähem kohe.

Showing 361-390 of 2995 posts

Create a free account or login to participate in this discussion