Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 331-360 of 2995 posts

Toon viitena Jaak Tulpi artiklist väljavõtte.

...................................................................................
vaata Märt, siinkohal ma isegi mõistan sellist topeltharude tegemist... ja miks!?...teadmatusest või mitte, aga haldus on väga oluline. See annab vabad käed olenemata mingist grupist või staatusest. Kui üks inimene otsustab mestida sinu puu enda omaga ja ei võta sind oma peregruppi või koostööliste ringi, siis oled ise "geni invaliidsusgrupis". Nimelt sul on otsad kinni ja tee mis tahad...kas pead laskma pro inimesel oma harud lahti lõigata või teed topeltprofiilid ja palud kellelgi need selle haldaja omadega mestida (kes on selle haldaja peregrupis või koostöögrupis avalike profiilide puhul), kust tahad ise midagi edasi teha või andmeid täiendada.
.................................................................

Arvan, et härra on tabanud minu mõtteid ja minu muresid. Ja nii ongi minu suure soovi korral neid lahendatud.

Harude lahti lõikamisest.
Pööraksin asjaosaliste tähelepanu sellele, et hetkel käibiva Geni 10XX versiooni puhul on harude tagasilõikamine võimalik igal ühel, seisusest ja rahakoti paksusest sõltumata.
Kui lähete profiili seest Muuda profiili-Peresidemed aknasse, kuvatakse seal antud profiili sidemed puuga. Kui nüüd laduda linnukesi olemasolevate sidemete (harude) loetellu ja vajutada nupule Remove (Eemalda (kahjuks ei saa seda veel tõlkida)) ja kinnitada valikut, salvestades see, ongi võrakujundus teostatud. Toimib ka juhul, kui kõik värvub punaseks ja Geni tõstab hädakisa! Aga sel juhul on tulemused mingil kombel kindlasti valulised ja vajavad üle silumist. Ehk nõrganärvilistel on mõistlik ennast vaos hoida.

Kui siis ainult "Maailma Ühendatud Sugupuud". Sõnal "ühendatud" kaob muidu jume. Sugupuud ju niigi ühendatud.

@Arne. "Pööraksin asjaosaliste tähelepanu sellele, et hetkel käibiva Geni 10XX versiooni puhul on harude tagasilõikamine võimalik igal ühel, seisusest ja rahakoti paksusest sõltumata."

Ega ikka ei ole küll! Kui sa proovid tavalise konto alt lahti lõigata sidet, mis puu tükeldab, saad kohe punast tuld ja tõrva. "Mis sa sinder nüüd teed, tahad puu ära lõhkuda!" Mis ei tükelda, siis sellega olen nõus. See hädakisa on välditav ainult Pro konto omanikele, kes saavad punast värvi vältida ja ikka ära lõhkuda. Veel üks jama...nüüd ei saa enam trikitada, et jätad ootel mestimisse profiile, et pärast saaks nende mestimiste mitte kinnitamisel puu sel kombel lahti lõigata. Kohe ikka... "kas kinnitad, et on samad või ei ole ja ära sa mõtlegi hiljem mõelda, kohe lõhun lahti tagasi mestimise!" :))))

@Jaak
Hmm, minu meelest mul see õnnestus, mis ma siin muidu teile kärbseid pähe ajama hakanud oleks.
Aga tuleb silmas pidada, et mingi üks side peab puus juba olijatele ikka alles jääma, sest päris tühja õhku profiili hõljuma tõsta ei õnnestu. Kuna PRO ei ole, siis ei tea, kas nendel on see võimalik.
Tegevuse võiks luulelisemalt kokku võtta nii, et puus oleva profiili küljest õnnestub lahti lõigata ebamoodustusi, aga ainult siis, kui kõik ripakil harud on eelnevalt turvaliselt kokku seotud.

Sellest ma rääkisingi, aga teiste sõnadega ja jah, on küll pro konto omanikel võimalik "õhku hõljuma" lõigata haru.

Miks näitab Geni ühendamisprobleemi, kui kõik paistab korras olevat? Ühendasin eile oma puus ühte haru inimesega tehtuga, keda isiklikult ei tunne, aga andmed olid meil mõlemal samad (ühendatavate puhul tegemist mõlema sugulastega). Probleeme ei olnud, aga nüüd näitab mul avaleheküljel ja mestimiskeskuses ühe profiili puhul ikkagi probleemi (1 merge issue), ehkki puud vaadates on kõik korras ja kollast kolmnurka ega muud ebatavalist ka kuskil ei ole. Mul on seda ka varem ühe haru puhul esinenud, et ma visuaalsel vaatlusel ei saanud aru, mis Geni meelest valesti oli. Lõpuks kadus ära.

Lisasin enda hallatavale avalikule profiilile lisateabe alla Saaga lingi ja nüüd on asi lukus mis lukus. Midagi muud sinna lisada ei ole enam võimalik, olemasolevat linki ka maha kustutada ei saa. Milles asi?

Kui kasutad paremal serval olevat linki "Muuda profiili" ja sealt edasi vasakul servas valid "Lisateave", siis laseb kenasti kõike muuta :)

Imelik anomaalia on sugulussideme näitamisel üks vaarisa vend on nagu vaarisavend ikka: Jaan Tuuling is your second great uncle.
Samas teine vend on antud pikemat teed kaudu: Kaarel Tuuling is your first cousin thrice removed's wife's great nephew's wife's great aunt's husband.
Tea kas seda kala kuidagi parandada ka annab?

Minul on juhtunud, et kui sugulussidet vaadata enne lühemate sidemete kirjapanemist, siis geni "jätab meelde" st. salvestab selle pikema tee puhvrisse ja ei otsi enam uuesti. Mina pole sellele lahendust leidnud, kuidas sidet värskendada, st. puhvri sisu kustutada, kui keegi teab, oleks tänuväärne seda teadmist jagada.

Mul oli see nn lühem tee enne olemas, aga peale mestimist keeras selle käki :)

Raivo: aeg annab arutust - mingi aja möödudes välja arvutatud sugulussisde kas kaob ja saab uuesti lasta arvutada või siis tekib värskendamise nupp sinna.
Avo probleemile peaks aeg samuti arutust andma.

Minul on ka palve Ajale, et ta arutust annaks!
Mul on otsesed esivanemad. Üks neist abiellus pärast teise surma uuesti mehega, kes oli tegelikult tema sugulane (ka minu oma siis). Geni arust selle naise teine mees, polegi minule mingi sugulane vaid hoopis minu sugulase mees. Kes ta muidugi ka on. Kuid tundub, et geni ei otsi sugulust vaid kõige lühemat teed inimeste vahel (mis mind ausalt öeldes ei huvita eriti). Oleks tulnud veel 3...4 põlve tagasi minna ja see inimene oleks minu sugulane olnud.

... ja see on tavapärane olukord siin. Mul on suguvõsasid, kelle puhul sugulusabielud on vat et reegel olnud. Tänaseks on sellistest abieludest palju järeltulijaid sündinud ja kui mingis suguharus on seda ette tulnud korduvalt, siis näitab geni tihti, et minuga suguluses olev inimene on mulle mingi viienda või kuuenda astme hõimalne - täiesti juhuslik inimene !!! Kuskil on jälle mingid ootamatud otseteed tekkinud minu erinevate suguarude vahel. Lihtsam on need profiilid arvutisse tõmmata või ümber toksida. Programmid jagavad matsu paremini välja. aga Genis võiks mingi nupp küll olla, kus ma saan lasta otsida alternatiivset sugulusteed ja ilma mingisuguse krediitkaardita

Märt: tekib värskendamise nupp, täitsa õige, aga vähemalt üks kord on mul värskendades ikka valesti näidanud, nii et selle peale kindel olla ei saa.
...
just praegu kontrollisin ja puu infotahvlis näitas veel valesti, aga profiiliaknas arvutas ümber õigeks. Ei saa kiruda, töötab! ;)

Võiks olla valik "Sugulus" ja "Veresugulus"

Mina imestan alati ka seda ja enamasti oletasin, et ise olin loll ja vaatasin valesti. Märkisin ära veresugulased, aga järgmisel vaatamisel on nad muutunud kaugeteks-kaugeteks mitmevärvilisteks hõimlasteks.

Kuidas see saab niimoodi olla, et oma lapsed olen ise puusse lisanud, aga haldaja on hoopis keegi teine, mitte mina? Tõsi küll, kaks puud sai mestitud ja ka seal teises olid lapsed olemas. Kuidas seda olukorda muuta?

Mul on ka midagi sarnast olnud. Seetõttu olen viimasel ajal keeldunud mestimisest. Teen privaatse paralleelvõrgu. Alati pääseb sinna, kuhu vaja. Ma mõistan mõne inimese ja organisatsiooni pahameelt, aga tahaks ikka ise kasutada süsteemi, mitte kerjata teise käest luba.

Ma ei tea, kuhu teemasse asi puutub, aga perekonnanimedega tekib üsnagi suur ebakõla. Sellele mõttele ja tõsisemalt tulin hiljuti ja seoses Mälkudega. Osa esivanemaid oli pandud juba ka perekonnanimedega, aga nende lapsed-pojad, pojapojad jne. on hiljem perekonnanimede paneku ajal ikkagi mitme muu perekonnanimega, Laug näiteks. Analoogne olukord oleks panna minu talust pärit inimeste esiisadele perekonnanimeks Teern. Vähemalt tean, et üks Sepa Lause poeg, õigemini tema pojad said perekonnanimeks Teern, teine Lause poeg, tema pojad said perekonnanimeks Õige. Millist infot, õigemini lahendusi liigub siinsete inimeste hulgas.?

Aikkile: mina kirjutaks sellele, kes Teie lapsi haldab ja paluks tal määrata end põhihaldajaks. Selline võimalus olemas ja ma ei usu, et see inimene keeldub. See et too teine haldajaks sai, tuleneb ilmselt sellest, et tema sisestas kunagi nad Teist ennem Genisse.

Aikkile: Kui profiil avada, siis paremas veerus "Veel" nupu all on valik "Taotle isikukirje halduõigust" ("Claim management of this profile"). Vajutage sellele ja saatke see taotlus ära. Tegelikult on teisel haldajal võimalus haldamisest loobuda, kui on erinevaid haldajaid ("Relinquish management of this profile" vmt), olen seda aeg-ajalt kasutanud ja loobunud mingite profiilide haldamisest, kui on välja ilmunud inimesed, kes on nendega lähemalt sugulased.

Private User Üldiselt sõltub (elusatele) lastele ligipääs sellest kes te neile olete. Kui teine haldaja on otseselt lapsevanem ja teie olete kaugem sugulane (vanaema, tädi vms) on igati mõistev et neil on oma lastele suuremad õigused. Geni võimaldab alla 13 a laste haldajatel isegi nende laste kirjete muutmine ära keelata.

Küsimus on ka selles et mida te nende lastega/laste juures teha tahate? Ma tean et mitmed vanaemad on olnud solvunud et neil ei lasta lapselastele Genis pilte lisada...

Olev Ait
Genis väevõimuga endale privaatsete laste topeltkirjete loomine (juhul kui nad su enda lapsed pole) on vastuolus Geni reegliega...

Selliseid soovitusi pole soovitav üleüldse avalikesse aruteludesse panna!

Parandus: isegi nende laste kirjete muutmine ära keelata. - seda isegi pererühma liikmetel!

Olen aru saanud nii, et mestimisel läheb esmahalduri õigus sellele, kes mestitavatest isikukirjetest rohkemate andmetega liitub.

Tekib muidugi küsimus, et miks privaatset paralleelvõrku Genis pidada. Võiks ju laadida Genist Gedcomi alla ja siis teha nende andmetege mida iganes mõnes muus programmis (Ahnenblatt nt) oma arvutis, kus keegi teine sellele ligi ei pääse ja midagi torkida ei saa. Olen vahel kasutanud seda varianti mugavamaks andmetöötluseks, nt välja trükkimiseks, ja kasutanud ka nt Ahnenblatti veaotsingut Genist alla laaditud andemete peal. Selle tulemusena sai ka Genis üles otsitud ja mestitud ühe esivanema topeltprofiilid, mida muidu ei näidanud.

Kuidas selline asi on võimalik, et eelmine kord, kui oma lapse profiili vaatasin, oli ainult üks haldaja ja ei mingit märki teistest haldajatest, aga nüüd näen ennast ka haldajana, kui märke "ja veel kaks" lahti klikin. Enne seda "ja veel kaks" polnud. Kas mingi andmebaasitõrge? Ei taha nagu uskuda, et poolpime ja poolnapakas olen, et sellist asja ei näinud, see ju sinise lingina veel liiatigi.

Vaata kõnealuse isikukirje vaates "Muudatused" rubriiki ja näed ehk seal, et kas mõni sinu geni-pereliige on mestinud topelt isikukirjeid (sh ühenda sinu lapse privaatse isikukirje, mille oled ise loonud) ning nii oledki saanud ühise isikukirje kaashalduriks.

Kas Pro kasutaja saab mestida ka neid profiile, mille haldaja ta ise pole ja mille haldajaga koostööd ei tee?

Ei saa

Showing 331-360 of 2995 posts

Create a free account or login to participate in this discussion