Tehnilised nõuanded

Started by Henn Sarv on Wednesday, December 16, 2009
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 301-330 of 2995 posts

Seirate te siin ainult üle minu laiba!
Vajadusel seletan oma visiitkaarti privaatkirjas.

vaatlemisega olen päri - mis variandid veel?
silmitseb? huvitub? kaasab (käib kaasas)?

Lauri

edit: Koostpartner -> Koostööpartner

...

laigib (vrdl. i.k. like <- FB)

Ja jah ikka paneme: laigib ja fännab ja laveb ja volloub....

STOPP! Paneme nagu FB-s - Meeldib
Selle nupu valikuga sa otsustad, et see isik või profiil meeldib sulle ja sa tahad tema asjadega rohkem kursis olla. Kui ära tüdined siis vajutad - Ei meeldi enam.

Mida arvate?

Lauri

nali oli ...

Ei meeldi; see hakkab jälle isikute pihta käima, mitte nende uudiste. Isegi FBs isiku juures on mingi teine nupp mumeelest.

@Märt Aab, Liivi Murumets
Olge palun mõistlikud ja lõpetage see joga, et teil puudub jälgijate-piilujate-olbajate-luurajate üle kontroll. Igas profiilis on juba terve igaviku olnud nupp "Blokeeri kasutaja" (enamasti peidus "Veel tegevusi" all).
Mudige seda, kui moll ei meeldi ja ongi asi ants!

@ Arne - ei ole "Blokeeri ..." on "Tõkesta ..."

Joga, moll - need on ka toredad eestikeelsed sõnad.

Küsimus ei ole selles, et "moll ei meeldi" ning blokeerimine/tõkestamine on sootuks radikaalsem tegevus. Aga noh, jah ... hää, et mõni teab, kuidas õige on.

Ega ma nii väga tõsiselt mõelnudki. Isiklikult minul ei ole midagi selle vastu kui keegi mind jälgib, mulle järgneb või mul silma peal hoiab.

@ Märt Aab
Skleroos on, tõepoolest "Tõkesta see kasutaja", ise tõlkisin.
Aga milles seisneb kasutaja tõkestamise radikaalsus, kas jälle ainult väljendis? Seda saab ju muuta.
Aga kas ma võiksin paluda, et me umbes nädalaks kuulutame välja moratooriumi "Jälgima" teemal. Eilseks tundus, et oli olemas kohmakas, kuid toimiv kompromiss "Jälgi uudisvoogu" Rahutud näpud on tänaseks sokutanud järjekordse ebardi "Meeldima" - no ei meeldi, kohe mitte kuidagi ei meeldi.

Praegu on kasutusel väga erinevaid tõlkeid.
Ehk koguks hääli selle väljendi kohta:
http://www.geni.com/tr8n/phrases/view?translation_key_id=228127
ja siis saaks enamuse arvamust arvestades ühtlustada ülejäänud:
http://www.geni.com/tr8n/phrases?section_key=&amp;search=ollow&amp;...

Ehk ei ole 'tõkestamine' kõige suupärasem tõlge, kui tõlkijalgi meelest läheb ;)

"Aga Assar ju Geni niiehknii asjaks ei tunnista, nii et ..."

Tere Märt!
Ja suured tänud tähelepanu eest, mille osaks ma uneski pole lootnud saada!
Kas ma saan sinu lausejupist niimoodi aru, et kui mina ju siin foorumis midagi nii või naamoodi arvan, siis ei peaks seda keegi teine juba põhimõtteliselt tõsiselt võtma!
Või oli see lause mõeldud äkki selleks, et ise usutavam tunduda!
... kui mingi muu probleem, siis võid isiklikult minu poole pöörduda (konfidentsiaalselt, mitte üle foorumi - sa tead kuidas seda teha) ja usu ma annan endast parima! Assar

Probleem mestimisel.
Isikul on kaks profiili, vajaks mestimist.
Mõlemal profiilil on isiku kohta erinevat lisainfot, mida oleks vaja säilitada (liita), ühel profiilil on ka foto.
Küsimus:
Kas mestimisel liidetakse lisateave kokku ja kas säilib ka foto?
Tänan!
Eda

Kui on profiilifoto vaid ühel, siis see kindlasti säilib.
Kui on mõlemal profiilifotod, siis jäävad alles mõlemad, kuid mestitud profiili avatariks jääb peamise profiili oma. Genil on omad valemid, mille järgi otsustada milline haldaja ja profiil jääb pärast 'main profile & manager' .

Lisainfo ühendatakse nii:

Lisateave
Tekst number 1
--------------------
Tekst number 2

Hüüdnimed: "Nr1", "Nr2"

Kui on erinevad andmed kuupäevade ja asukohtade suhtes, siis tuleb vastuolud lahendada, enne seda ei ole profiilid 100% mestitud - otsingust tulevad vastuseks mõlemad profiilid.

@Liivi!
Palju tänu!

We are experiencing technical difficulties

Huvitav, et osa teksti kadus nagu postitusest ära. Tõesti tehnilised iseärasused!!!
Viitan siis oma eelmisele kirjale ja küsin, et mis selle otsinguga lahti on

Pakuks mingi variandina nuppu "Huvitab" "Ei huvita enam" ja Huvilised. See peaks päris sisuga kooskõlas olema, samas puudub hinnang isikutele.

Kas uue profiili sisestamisel ei võiks enne kinnitamist olla mingi hoiatus kui sarnane profiil juba olemas ja siis ka võimalus selle profiili oma puuga liitmise taotlemiseks sealsamas?
Praegu laob iga oma puuga alustaja enne kogu suguvõsa sisse ja alles järgmisel päeval näeb et suur osa on topelt.
See vahekontroll vähendaks ka mestimiste mahtu ja sellega seotud segadust. Pikemas perspektiivis vähendaks see oluliselt MP-de vajadust, sest kui juba olemasoleva profiili saad oma peresse/puusse, siis ei teki mitmeid enamasti ebavajalikke haldajaid ja kaashaldajaid.

@Raivo Paiste Aga miks ei võiks igaüks soovida oma puud nullist alustada ja ise kõiki sisestada genisse (oma kätetöö vilja maitsmine tekitab suuremat ja püsivamat huvi). Küllap tuleb siis see aeg, kus ka uute algajate loodud korduvprofiilid ühendatakse, läbi suhtlemise ja õppimise. Praegune vabadus genis seda lubab.

Ja võibolla ei soovi juba olemasoleva puu ja profiilide haldaja teisi "noori" huvilisi punti võtta. Kes on õigustatud ütlema et meie, kes me juba oleme midagi oma puude kohta sisestanud, oleme ainuõiged tegijad ja uusi pole juurde vaja ebavajalike kaashaldajatena. Mitme kaashalduriga profiilil on ikka palju suurem tõenäosus püsida aktiivses halduses kui vaid ühe haldajaga profiilil.

Nojah, olen veel suuremate tagasilöökideta ise. :)

@Toomas. Ma olen väga nõus, ei tahakski midagi keelata, pigem valikuid võimaldada.
Mõtlesin veidi oma lähtekohta selgitada.
Hetke olukord on mingis mõttes "kes ees, see mees". Tahaks kohe palju profiile kirja panna, siis oled justkui tegija, ja kui keegi oma sugupuu teisest otsast tulema hakkab, peab eelnevaga arvestama ja luba küsima. Geni aalgusajal on (oli?) selline võidujooksu väljakuulutamine ilmselt vajalik. Millalgi peaks ju tähelepanu pöörduma andmete sisule, mitte lihtsalt nime kirja panemisega nn positsiooni võtmisele, mis on piltlikult öeldes "supi sisse sülitamise" moodi. Statistikast saan oma puud vaadata, rõhuval enamusel pole isegi rahvust, ega elukoha riiki märgitud, mis ei ole väga isiklikku laadi teave, muust peenemast infost rääkimata.
Kuna genil on palju kasutajaid, siis on projekt igati õnnestunud, samas ka tänuväärne laiema huvi tekitamisel ja isegi ammustel aegadel lõhenenud suguseltside kokkuviimisel. Oma praegusel kujul ka hästi kasutatav, aga mõnd asja tahaks ikka veel siluda. ;)

Mestimisel, muuseas, määrab Geni profiili haldajaks selle sisestaja, kellel rohkem andmeid on lisatud - sünd, abielu, surm - aeg, koht; pildid; isiklike andmete väli (väga hea koht Saaga viitade äranäitamiseks ning kui mõnel puhul on mingi hüpoteesiga tegu, siis ka selle selgitus).
Kui statistikat vaatad, siis sisetatud ja hallatavate profiilide hulk on erinev.
...
Samas, ma arvan (tegelikult vist iseg tean), et osad topeltsisestajad ei sisesta neid mitte suure numbri saamiseks, vaid teadmatusest - mul on paar juhtumit, kus noor (mulle seni tundmatu) sugulane on Geni leidnud, sellest oma eellaste liini ja siis rõõmsalt teinud "oma puu" - s.t. kõik täht-tähelt uuesti sisestanud. Mõnele olen saanud asjad selgeks rääkida, mõni paraku ei anna näole enam.

vaata Märt, siinkohal ma isegi mõistan sellist topeltharude tegemist... ja miks!?...teadmatusest või mitte, aga haldus on väga oluline. See annab vabad käed olenemata mingist grupist või staatusest. Kui üks inimene otsustab mestida sinu puu enda omaga ja ei võta sind oma peregruppi või koostööliste ringi, siis oled ise "geni invaliidsusgrupis". Nimelt sul on otsad kinni ja tee mis tahad...kas pead laskma pro inimesel oma harud lahti lõigata või teed topeltprofiilid ja palud kellelgi need selle haldaja omadega mestida (kes on selle haldaja peregrupis või koostöögrupis avalike profiilide puhul), kust tahad ise midagi edasi teha või andmeid täiendada.

Teine probleem. Oletame, et soovid ka kuhugi võõra haldaja puusse mingeid kandeid teha kui seda oskad ja tahad teha seda mingi muu haru ühendamiseks. Haldaja ei võta ühendust, aga sa tead, et tal on keegi koostööline. Lahendus on jällegi, et teed topeltprofiilid ja palud kellelgi selle haldaja peregrupist, et ta mestiks sinu tehtud profiili tema omaga.

No eks ta ole selline kahe otsaga asi jah, et kas just kõige viisakam ja korrektsem lähenemine, aga vähemasti see on üks lahendustest.

Vaata Jaak, ma ei saanud aru, mida sa silmas pidasid, aga sellest pole midagi - sa ei saanud minust ka aru ;)

No võibolla tõesti. Rääkisin lihtsalt erinevatest põhjustest, miks on vaja vahel topelttööd teha. Sellest sinu mõttekäigust nagu sain aru küll. Inimene lihtsalt ei taha nende probleemidega rinda pista, millest ma just rääkisin. Samas oleks ta võinud tõesti siis selle puu omale isiklikku arvutisse teha mingis programmis, sest siinolev portaal on minu jaoks pigem väga suur jagatud sugupuu. Kahju, et peab haldusprobleemide otsa pidevalt või üsna tihti komistama. Aina aga taotle midagi...

Ma olen kasutanud fraasi "Maailma ühendatud sugupuud" kui tahan kellelegi kiiresti Geni olemusest teada anda - minu meelest nad võiks selle oma tunnuslauseks võtta ja esilehele logo juurde kirja panna - oleks kõigile asja mõte ja sisu arusaadav.

Me võiks nalja pärast eestikeelses tõlkes selle asenduse muidugi teha :)

Seda peab tõesti meelde tuletama, et internet on suhtlemiseks. Oma pisikest sugupuud saab ja suudab koduarvutis igaüks ka ise pidada.
Geni "ühiskond" on ilmselt jõudmas mingisse uude faasi. Moderaatorite pidamine on kallis lõbu, aga selle järgi näikse nõudlus olevat. Kasutajad on loonud väärtusi, mida ei raatsi kaotada ja nüüd nad tahaks seadusi ja kohut, lisaks ka täidesaatvat moderaatorit.

Mingi lahendus võiks olla teatav detsentraliseeritus. Kasutajate oma puu, mille seosed teiste kasutajate puudega ei toimuks profiilide, vaid seoste mestimise kaudu. Oma puusse, st. vaatesse saaks profiile importida ja neid kohendada. Teistele oleks erinevad versionid nähtavad kuid mitte muudetavad, kui tahad muuta, impordi endale ja tee muudatus oma puus.
Suur puu saaks siis olla üldistus mitmekesistest kirjeldustest. Jääks ära vajadus tõde kohe praegu selgitada ja muud versioonid kõrvale heita, kus need lõplikult kaovad.
Unikaalsed ühendused mitmekesiste profiilidega, umbes nagu praegune Geni topeltprofiile mestimata, aga samasust/sugulust peaks saama fikseerida.

Eesti Genis ajab justkui kahte asja, meile endale ja pilt meist väljapoole. viimase jaoks on tõlget ja veel nö suguluse väliste sidemete kaasamist, sest tuntus ja olulisus tekib viimaste kaudu, eriti rahvusvahelises vaates. Kuidas, ma ei tea: Mingi
vaarisade Facebooki versioon võibolla?

@Mari: Mina olen kindlasti Maailma Ühendatud Sugupuude poolt.või lihtsalt Ühendatud Sugugupuud?

R :)

Kõigi Maade Sugupuud Ühinege!
;-)

Tere tulemast <maailma ühendatud sugupuudesse>!
Lisasin Sind meie puuharusse. <Maailma ühendatud sugupuud> on veebisait, mis aitab maailma inimestel koostada ühist sugupuud ning ühtlasi võimaldab igaühel kergesti pidada sidet sugulaste ja hõimlastega.

Oh mind pühaduserüvetajat, vabandust! ;))

Showing 301-330 of 2995 posts

Create a free account or login to participate in this discussion