Jaak Joala - Joalad

Started by Endel Ojasild on Thursday, October 2, 2014
Problem with this page?

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing all 3 posts
10/2/2014 at 10:35 AM

Minu sünnikoha lähedal Nissi vallas Jaanika külas Metsavahil elas ka keegi endine köster-kooliõpetaja Joala. Eesnime ei mäleta.
Tuli vist sinna kuskilt Lõuna-Eestist. Enne II Maailmasõda ehitas sinna maja. (See on nüüd mahapõlenud ja uus asemele ehitatud. Ka elanikud on uustulnukad - Kamarikud.) Joala käis sageli minu kodus. Ta mattis ka vaimulikult minu vanaema Laitse kalmistul. Minu kodus kutsuti neid ka Männikuks. Männik võis olla majandus- ja rahandustegelane Eugen Männik. Tema naine koos tütrega käis ka vahete-vahel meil (Hingu talus). Nende nimesid ma ei mäleta. Kas nüüd lahkunud Jaak Joalal võib olla ka genealoogiline seos selle perekonnaga? Endel Ojasild (endel.ojasild@gmail.com)

10/2/2014 at 11:45 AM

Endel Ojasild Siinsete Joalate puus pole ühtegi Joalate suguvõsast haldajat ja kahjuks pole see puu (Jaagu isaisa tasemel või kõrgemal) ka ühendatud ülejäänud Joalate puudega Genis.

10/3/2014 at 12:58 PM

Jääme lootma, et keegi, kes juhuslikult on midagi kuulnud sellest Joalast, saab siia midagi lisada. Seda enam, et Eugen Männik võib seotud olla Otto Tiefiga. See maa oli ilmselt eraldatud Jaanika mõisast, mille süda kuulus Otto Tiefile. Eugen Männik oli arvatavasti selle vana Joala väimees.
Eugenist on artikkel ka Eesti avaliku elu tegelaste biograafilise leksikoni täiendusköites.

Showing all 3 posts

Create a free account or login to participate in this discussion